195,00 TL
107,25 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
87,75 TL
Kolomb Seyahatnamesi Hakkında Bilgiler
Türü: Seyahatname Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786257631495
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 110 adet satılmıştır.
Felipe Fernandez - Armesto
Felipe Fernandez - Armesto
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kolomb Seyahatnamesi Kısa Özet

  Efsanevi kâşif kolomb’un kaleminden bilinmezlerle dolu dünya’ya yolculuk…

  Coğrafya, astronomi ve tarihle ilgili kitaplar okuyarak zihninde şekillendirdiği Dünya’nın sınırlarını zorladı. Genç yaşta denize açıldı, keşif tutkusu ve hırslarının peşinde ömrü denizlerde geçti. Eski Dünya’dan çıktığı yolculuğunu Yeni Dünya’nın sularında demirleyerek noktaladı. Tarihi yeniden yazdı. Mütevazı kökenine rağmen harikulade başarılarıyla şöhret ve servet sahibi oldu, hayatı boyunca âdeta bir peygamber ve *yeni bir havari* gibi takdir edildi. Ne var ki hayal kırıklıklarıyla hayata küsmüş hâlde yaşamını kaybetti.

  Çoğumuz için bu önemli figür, Yeni Dünya’nın ona göründüğü kadar uzak ve gizemli olmaya devam ediyor. Kolomb nasıl biriydi? Çeşitli efsanelerin söylediği gibi gayretli bir Haçlı mı, doğrudan Tanrı’dan talimat/bilgi alan mistik bir elçi mi, yoksa burjuva kapitalizminin somutlaşmış hâli mi?

  Bu kitap; Kolomb’un kendi kaleminden seyir defterleri, oğluna ve hükümdarlara yazdığı mektuplar ve vasiyetnamesi üzerinden ünlü kâşifi, dönemin atmosferini ve hem Eski Dünya’da hem de Yeni Dünya’da keşiflere nasıl yaklaşıldığını gözler önüne seriyor.

  Felipe Fernández-Armesto popüler söylemin ötesine geçerek titiz bir çalışmayla Kolomb’un fikrî olarak kimlerden etkilendiğine dair iddialar, kitaplarının kenarına aldığı notlar, yazdıkları ve hakkında yapılan çalışmalardan kesitlerle derli toplu bir seyir haritası sunuyor. Daha önce yayımlanmamış birçok belge ve Bartolome de Las Casas’ınkiler başta olmak üzere Kolomb üzerine yapılan tüm kayda değer çalışmalardan bir sentezle zenginleştirilen bu kitap, Amerika’yı keşfeden Avrupalının keşfe çıktığı ilk günden son gününe okuru bir dünya seferine davet ediyor.
  İllüstrasyonlarla zenginleştirilmiş Kolomb Seyahatnamesi, Kolomb ve yolculuklarına dair güncel bir rehber. Gerçekleri fanteziden ayırmak isteyenler için *alanında ilk* bir derleme, Kolomb’a ve seferlerine dair çok yönlü bir başucu kitabı.

  Zorlu deniz yolculukları ve kararlı mücadelesiyle bezeli seyahatinde siz de Dünya üzerinde seyredecek ve karaya ayak basar basmaz yerlilerle kurduğu ilk temas anlarında siz de orada olacaksınız.

 • 2. Hamur

Kolomb Seyahatnamesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.