sadsad x
asdasd
140,00 TL
91,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
49,00 TL
Kızıma Çeyiz Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Yemek Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786057674067
Kapak: Ciltsiz
Firdevs Günaçar
Firdevs Günaçar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kızıma Çeyiz Kısa Özet

  Çorbadan Tatlıya Tamamı Denenmiş 173 Tarif, 129 Hazır Menü

  Geçmişten geleceğe hayatın tüm lezzetleri bu kitapta! Bir masanın etrafında yakalanan mutluluğun ilk adımının yemek yapmaktan geçtiğine inanan Firdevs Günaçar’ın rehber niteliğindeki ilk kitabı Kızıma Çeyiz raflardaki yerini aldı. Kitapta yer verilen tamamı denenmiş 173 tarifle 129 hazır menü sayesinde artık yemek yapmak da menü oluşturmak da çok daha kolay... 

  Karadeniz`in eşsiz yaylalarını, Doğu Anadolu`nun gizemli sokaklarını, Ege kıyılarını lezzetleri için keşfeden; güneşin, denizin, toprağın bereketlendirdiği tatların peşine düşen Firdevs Günaçar, bugüne kadar gizli bir hazine gibi biriktirdiği tariflerini Kızıma Çeyiz adlı ilk kitabıyla gün yüzüne çıkarıyor. Günaçar, çocukları ile birlikte tüm yemek tutkunlarına armağan ettiği kitabında, geleneksel tatlarla modern mutfakları harmanlıyor. 

  İçinde sağlıklı ve doyurucu salatalardan çorbalara, hamur işlerinden zeytinyağlılara kadar pek çok reçetenin yer aldığı Kızıma Çeyiz kitabında, kurabiye ve tatlı tarifleriyle et, tavuk ve balık nasıl pişirilir, menüleri nasıl oluşturulur sorularının da yanıtı bulunuyor. 

  Fotoğrafçı Ayça Yalçıner’in iştahları kabartacak yemek görselleriyle hazırlanan Kızıma Çeyiz, yemek yapmayı ya da menü oluşturmayı bilmeyenler için adeta kılavuz niteliğinde. Bir annenin evladına bırakacağı en anlamlı miras olan çeyiz sandığı misali bu kitabın sayfaları da mutfağa yönelik ipuçları, pratik bilgiler ve mükemmel sofralara giden önerilerle dolu.

  *Paylaşacak güzel bir sofranız varsa, yapılacak her yemek kolay ve lezzetlidir. Sevgi ile hazırlayacağınız tatlar için mutfağınıza girmekten korkmayın* diyen Firdevs Günaçar’ın ilk kitabı Kızıma Çeyiz kitap raflarında tüm yemek tutkunlarını bekliyor.

  Yazar Hakkında:

  Firdevs Günaçar

  Firdevs Günaçar, 3 Kasım 1963 tarihinde Rize Çamlıhemşin’de dünyaya geldi. 70’li yılların başında ailesiyle İstanbul’a taşınan Günaçar, öğrenimini de burada tamamladı.

  Yemek yapmanın hazzına çocuk yaşlarda varan Günaçar evin adeta küçük şefiydi. Öğrendiği tarifleri denemek, kendince yorumlamak için annesinin mutfaktan çıkmasını dört gözle bekliyordu.

  1983 yılında eşi Mehmet Akif Günaçar ile tanışıp evlendi. Annesinin evinde öğrendiği tarifleri ve daha nicelerini artık eşi ve çocukları için yapmaya başladı. Mutluluğun kalabalık sofralarda çoğaldığına inanan Günaçar, hayatta en çok değer verdiği ailesini, her cuma akşamı aynı masanın etrafında sevgi ile tatlandırdığı yemekleriyle buluşturdu. Gelenekselleşen cuma akşamı yemekleri bir süre sonra öyle bir hâl aldı ki katılamayanlar haber vermeye başladı. Yaklaşık iki bin haftadır kurduğu bu sofrada eşini, çocukları Çağ ve Naz’ı, ailesini, dostlarını, arkadaşlarını misafir etti. Çünkü o hayatın keyfini yemek yapmakta ve en önemlisi de kalabalık sofralarda lezzetleri paylaşmakta buldu.

Kızıma Çeyiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.