sadsad x
asdasd
115,00 TL
103,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
11,50 TL
Kısa Soğuk Savaş Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786050833195
Kapak: Ciltsiz
İlkin Başar Özal
İlkin Başar Özal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kısa Soğuk Savaş Tarihi Kısa Özet

    20. yüzyılın ortalarında insanlık, II. Dünya Savaşı denen altı yıl sürmüş bir kâbustan kurtulmuştu. Ancak gökyüzünde karanlık bulutlar dolaşmaya devam ediyordu. Bu kez dünya farklı bir kavramla tanıştı: Soğuk Savaş. *Baltıklardan Adriyatik*e uzanan *Demir Perde* ile ayrılan dünya, kırk beş yıl boyunca topyekûn yok olma tehdidinin altında yaşadı.
    Bu kırk beş yılda insanlık; Sovyet gulaglarında milyonlarla ifade edilen sayıda canını yitirdi, Amerikan McCarthyciliği döneminde cadı avına maruz kaldı, 38. Paralel’le ayrılan Kore’de kendisiyle hiç ilgisi olmayan bir davada kanını akıttı, Berlin’de bir duvarın arkasına hapsoldu, Küba’da tırmanan krizle nükleer yok oluşun eşiğinden döndü, Vietnam’da girdiği bataklıktan yıllarca çıkamadı, iki kutup arasına sıkıştırılmaya karşı isyanını çiçek çocuklarla, Beatles’la, Rock and Roll’la haykırdı, uzaya çıktı, Ay’a ayak bastı, Polonya’da, Macaristan’da, Çekoslovakya’da yeşeren *bahar* ümitlerinin solduğunu gördü. Ve nihayet bir duvarın yıkılışı bu devrin sonunu getirdi.
    İlkin Başar Özal Kısa Soğuk Savaş Tarihi’nde 1945-1990 yılları arasını adeta bir kameranın vizöründen aktarır gibi canlı bir anlatımla sunuyor. Dönemler arası bağlantılar kurarak geçmiş’le gün’ü bir araya getiriyor.

Kısa Soğuk Savaş Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.