Kısa Almanya Tarihi

Kronik Kitap

Mary Fulbrook

195,00 TL
126,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
68,25 TL
Kısa Almanya Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9786256774353
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 55 adet satılmıştır.
Mary Fulbrook
Mary Fulbrook
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kısa Almanya Tarihi Kısa Özet

  BATI AVRUPA’NIN HIRÇIN KARTALI

  “Temiz, öz ve yetkin. Hâlen Alman tarihini en iyi anlatan kısa tarih kitabı.” – Neil Gregor, Southampton Üniversitesi


  Dünyayı değiştiren fikirlerin doğduğu ülke, Almanya…

  Hayranlık bırakan Bavyera Alplerinden Kuzey Denizi’ne, verimli Ren Vadisi’nden Yukarı Pomeranya’ya uzanan topraklarıyla Almanya, dünya tarihini derinden etkilemeyi başardı. İhtişamlı geçmişine zaman zaman vuran kara lekelerle Almanya, bilim, teknik, felsefe ve sanayide dünyaya damga vurdu. 

  Kutsal Roma İmparatorluğu’nun temellerini atan Charlemagne, Kutsal Roma İmparatorluğu’nun en güçlü lideri Frederick Barbarossa, zekâsı ve siyasi manevralarıyla Alman prensliklerini birleştirmeyi başaran Otto von Bismarck, Kilise’nin etkisi kırarak yepyeni bir mezhep ortaya çıkaran Martin Luther, fikirleriyle hem siyaseti hem de felsefeyi derinden etkileyen Marx, Nietzsche, Hegel ve Schopenhauer gibi çağları aşan isimler, tarihçi Mary Fulbrook’un usta kalemiyle tekrardan hayat buluyor.

  Binlerce yıllık tarihi titizlikle inceleyen Fulbrook, Almanya’nın geçmişindeki ve bugünündeki karmaşık konuları da mahirane şekilde aktarıyor. Roma’ya kök söktüren Germen kabilelerini, Kutsal Roma İmparatorluğu’nu, Hohenstaufen ve Hohenzollern Hanedanlarını, Alman İmparatorluğu ve Prusya’yı, Weimar Cumhuriyeti, Nazi İmparatorluğu ve Almanya Federal Cumhuriyeti’ni yakından tanıma şansı yakalayacağınız bu kısa tarih, dünyaya damga vurmuş bu millete dair geniş ve kapsamlı bir anlatı sunuyor.

  Cambridge University Press tarafından yayımlanan ve Kronik Kitap Kısa Tarih Dizisi’nin yeni üyesi olan Kısa Almanya Tarihi, Avrupa ve Almanya’nın tarihi ve kültürünü anlamak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir giriş kitabı. Mary Fulbrook’un uzmanlığı ve Sabri Gürses’in yetkin çevirisi, bu kitabı paha biçilmez bir kaynak ve Almanya’nın zengin tarihini keşfetmek için bir atlas haline getiriyor.

 • 2. Hamur

Kısa Almanya Tarihi Hakkında Yorumlar