Gabriel Garcia Marquez Alışveriş Listeme Ekle
- - , SONUNU BAŞTAN ÖĞRENİYORSUNUZ AMA TARZI ANLATIMI MÜKEMMEL. OKUNMASI GEREKEN BİR BAŞYAPIT.
5/ 5
- Büyülü Bir Dil! - , Marquez'in Yüzyıllık Yalnızlık'tan sonra okuduğum ilk kitabıydı ve çok etkileyiciydi. Yazarın üslubuna olan aşkım iyice perçinlendi ve külliyat tamamlama fikrim bu kitaptan sonra oluştu. Çok büyülü bir dili var.
4/ 5
24.5
ISBN 9789750721571
Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA!
13,89 TL %36
bkmkitap.com
Fiyatı
8,89 TL
Fiyat Alarmı
  • Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya’da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar’ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli, ancaksonun baştan belli olması, kitaba sürükleyiciliğinden bir şey kaybettirmiyor.

    Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.

Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.