sadsad x
asdasd
30,00 TL
22,50 TL
%25 indirim
Kırk Hadiste İman ve İslam Hakkında Bilgiler
Türü: Meal-Tefsir-Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786056835797
Kapak: Ciltsiz
İmam Ebu Bekr el-Acurri
İmam Ebu Bekr el-Acurri
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kırk Hadiste İman ve İslam Kısa Özet

  Nebî sallallahu aleyhi ve sellem'in hadislerini nakletmenin fazileti sahih hadisler ile belirtilmiş, zayıf rivayetlerde de 'Kırk Hadis" ezberleyip, başkalarına ulaştıranın, âlimlerin zümresinde haşr olunacağı beyan edilmiştir.

  "Kırk Hadis" rivayet etmenin fazileti hakkındaki hadisler her ne kadar "zayıf diye değerlendirilmiş ise de Ehl-i Hadis'ten birçok kimse kırk hadis içeren cüzler telif etmişlerdir. İşte bu "Kırk Hadis" kitaplarının en meşhurlarından birisi de İmam el-Âcûrrinin Kırk Hadisi'dir. Pek çok konuda bolca eser te'lif etmiş olan İmam Acurri, ülkemizde pek tanınamamıştır. Bu sebeple tercemenin başına O'nun hayatı hakkında malumat ekledim. Sonra da kitabı terceme ederek, herbir hadisi yeniden tahric ve tahkik ettim. Kitaptaki hadislerin bir kaçı zayıf olup, diğerleri sahih ve hasen derecededirler.

  Böylesine hoş bir eseri tercemeye muvaffak kılan Allah Azze ve Celle'ye hamd eder, O'ndan hatalarımın affını dilerim. Ve yine Allah'tan; bu eserdeki ilimler ile bizi ve sizleri faydalandırmasını ve bizleri ilmi ile âmil olanlardan kılmasını dilerim. Tevfik Allah'tandır. Bütün işlerimizde Ondan yardım isteriz. O bize yeter, O ne güzel vekildir.

  Ebu Muaz Seyfullah Erdoğmuş

  Bezirhane - Gölbaşı/ANKARA 23.01.2003

Kırk Hadiste İman ve İslam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.