sadsad x
asdasd
25,00 TL
17,25 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
7,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kırk Hadis Şerhi Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786257980814
Kapak: Ciltsiz
İmam Nevevi
İmam Nevevi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kırk Hadis Şerhi Kısa Özet

  Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur.

  Kim dinleri konusunda ümmetime öğretmek maksadıyla kırk hadis ezberlerse, Allah onu kıyamet gününde fakihler ve âlimler arasında diriltir.

  İslam âlimleri de -Allah onlardan razı olsun- kırk hadis yazma konusunda sayılamayacak kadar eser kaleme almışlardır. Kime âlimler, furuata ilişkin kırk hadis toplamışlar, kimisi cihad, kimisi zühd, kimi adab, kimi hutbeler alanında bu türden kırk hadis mecmualarını hazırlamışlardır.
  Ben ise kırk hadis toplayıp bu manada bir eser meydana getirmeyi bütün bunlardan daha önemli olarak kabul ettim. Bu adı geçen tüm konuları da kapsar mahiyette kırk hadisten oluşan bir eser olsun istedim. Çünkü her bir hadisin oldukça önemli ve dinin temel kuralları ile alakalı olmasını istedim.

  Sonra bu hadislerin tümünün sahih hadislerden oluşmasını, çoğunluğunun da Buhari ve Müslim’de yer alan hadislerden olmasını istedim. Kolay öğrenilip ezberlenmesi için de hadislerin senetlerini uzun uzadıya zikretmedim.

  Ahiret hayatında mutlu olmayı dileyen her Müslümanın bu hadisleri öğrenmesi gerekir. Çünkü burada kendilerini ilgilendirmeyen oldukça geniş kapsamlı hadisler yer almaktadır. Hemen her taata ilişkin uyarı ihtiva eden bu eserin faydası, üzerinde düşünülebilen herkes için açıkça görülür.

  İmam Nevevi

Kırk Hadis Şerhi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.