sadsad x
asdasd
80,00 TL
64,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
16,00 TL
Kırgız Şiirinde Ekim Devrimi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 228
ISBN: 9786053422051
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Enver Kapağan
Enver Kapağan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kırgız Şiirinde Ekim Devrimi Kısa Özet

    *Ekim Devrim’ine gelinen süreçte genel olarak tüm Türkistan’da özelde ise Kırgız topraklarında Çarlık Rusya`sı kaynaklı yaşanan her olumsuzluk, Ekim Devrimi’ni besleyen bir damla niteliğinde değer kazanır. Neticede devrimden önce yaşanan sıkıntılar devrimin kabul görmesinde de etkili olur.

    Kırgız Türklerinin Ekim Devrim’ini desteklemelerinden ve ona sahip çıkmalarından Rus işgalini de kabullendikleri ve onayladıkları değerlendirmesinin yapılamayacağı açıktır. Zira Kırgızlar, devrime sahip çıkarak yeniden bir hayat hakkı bulacaklarını ve vatanlarında özgürce yaşayacaklarını ümit etmişlerdir. Hele devrimden önce de sanatkar kimlikleri ile ön plana çıkan, gerektiğinde halkın önünde başkaldırılara katılan, halkın özgürlüğü için canlarını ortaya koyan akınların devrimden sonra sanki Rusların işgal ve sömürü düzenini tasvip ettikleri izlenimi hiç gerçekçi değildir.

    Özellikle devrim sürecinde yaşananları iyi anlamak için, dönem itibarı ile ileri gelen Kırgız akınlarının şiirlerine yansıyan yönlerinden hareketle meydana gelen olumsuzlukları ve bu olumsuzlukların halkın sosyo-kültürel, ekonomik ve siyasi yaşamına ne derece tesir ettiğini anlamaya çalışmak gerekir.* 

  • 2. Hamur

Kırgız Şiirinde Ekim Devrimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.