sadsad x
asdasd
46,00 TL
33,12 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
12,88 TL
Kirekör Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059020985
Kapak: Ciltsiz
Duran Aydın
Duran Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kirekör Kısa Özet

  Duran Aydın, 1970 sonlarından bugüne şiirleri ve düzyazılarıyla, yakın edebiyat tarihimizde adları unutulmayan dergilerden ve sosyal medyadan bilinen bir ad.

  Şair; Türkçenin bu hiç alışkın olunmayan, farklı renklerle donatılmış tadıyla, özgün bir üslupla bezediği ilk okuyuşta hemen teslim edilecek deneme/anılarını *Kirekör -Adanalı Yazılar-*la okurun hayatına/beğenisine sunuyor. Kalemine düşen tümceleri çoğu kez yerel/bölgesel sözcükler ve Adana argosunun sosuyla da tatlandıran yazar, Türkçeden milim ödün vermediği, şiirin disiplinli kurgusuyla oluşturmuş *Kirekör - Adanalı Yazılar-*ı. Okunduğunda anlaşılacaktır ki Duran Aydın, hepimiz gibi payına düşeni yaşarken, yazarak konuşmayı seçmiş. *Sözcükçüler Ölmesin!* diyerek şaire, yazara, ressama, sinemacıya ilişkin düşüncelerini yalın, içten bir dille söylemiş. Yaşadığı kent Adana’ya yaslanarak sanata, dostluklara, anılara şair gözüyle bakmış.

  *Özgürlüğün Dili Sanat*la yolculuğunda; Yılmaz Güney’den Abidin Dino’ya,Yaşar Kemal’den Osman Şahin’e, Hidayet Karakuş’tan Hüseyin Atabaş’a, Turan Altuntaş’tan M.Nuri Ayvalı ve Ahmet Fazıl Göktuğ’a varana, denemeyi anılarla harmanlamış.

  Bizim adımıza da…

Kirekör Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.