157,00 TL
111,47 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
45,53 TL
Kir Teorisi Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 439
ISBN: 9786052096215
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 18 adet satılmıştır.
B. Sadık Albayrak
B. Sadık Albayrak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kir Teorisi Kısa Özet

  Kir Teorisi, darlık içinde insan imalathanesi Tekeliyet düzeninin kültürel yapısını anlamayı ve anlatmayı deniyor.

  Tekeliyet’e karşılık düşen kir’li bir sanat ve edebiyattır.

  Roman yazanlar, resim yapanlar, senfoni besteleyenler, tiyatro sahneleyenler, film çevirenler tekellerin ablukasına alındılar. İnsana değiştirme istenci kazandıracak bir sanat ve edebiyatı beşiğinde boğdular. Toplumu kir’le, çirkinlik’le, cehalet’le kuşattılar.

  Artık yalnızca *işaret edileni* gören bir okur-izler kitlesi yaratılmıştır. Kir Teorisi, bu kültürel mekanizmayı ortaya koyduğu gibi, *işaret edenleri*, kir’letmek için çalışanları da incelemeye alıyor. Kirli Portreler bölümü, çürümüş bir kültürün vaka incelemelerinden oluşuyor; Tekeliyet düzeninin *ölü canlar’ıdırlar*; eleştirisi yazılıyor ve romanını yazacak Gogol’ler gecikmeyecektir.

  Kir Teorisi, biçimi ve kurgusuyla da bir ortaklaşma denemesidir; üç yazar kuşağını, 58’li Yalçın Küçük, 88’li B. Sadık Albayrak, 98’li Taylan Kara’yı bir araya getiren ortak bir kitaptır.

  *Bellek kaybına* ilaç; geleceğin bağrındaki sorularımızdır.

  Eleştiri, aklı özgürleştirme eylemidir; özgürleşen aklıyla insanın tarih yapmaya girişmesidir. Bu kitap, hepimizi nefes alamaz hale getiren tekellerin kir’li gerçeğine karşı aklı uyarmaya çalışıyor. İnsanlığı kendi gerçeğine sahip çıkmaya çağırıyor.

 • 2. Hamur

Kir Teorisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.