sadsad x
asdasd
9,26 TL
7,41 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
1,85 TL
Kır Çiçekleri Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9789944188036
Kapak: Ciltsiz
Taki Akkuş
Taki Akkuş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kır Çiçekleri Kısa Özet

  Taki Akkuş, öykücülüğünün yanı sıra geleneksel halk yazınına, masallara da yönelen, önem veren bir yazarımız. Geniş halk birikimine yönelen yazar, doğal ki halkının yaşayış, duyarlılığı ve düşünceleriyle bütünleşip, o güzelim dünyayı sunuyor bizlere.

  Akkuş, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişi olan bu masal kaynağından beslenip, esinlenirken; işleme biçimi ve anlatım tekniğiyle oldukça başarılı bir yöntem izliyor. Sunduğu masalları doğrudan anlatmadığı gibi, derlemeci bir izlenim de yaratmıyor. Halkının masallarını: Kır Çiçekleri adını verdiği halkının çocuklarına dolaylı yollardan usta bir anlatım tekniğiyle sunuyor yapıtında.

  Masalların içerdiği zengin ve anlamlı özü, çocukların düşünce ve duyarlılığıyla ustaca bağdaştırırken, bilinçli yöntemiyle eleştirici bir tavır da geliştiriyor, anlatım tekniğinde. Bu tekniksel olguyu, kimi zaman masalların içeriğinde doğrudan, kimi kez halk ananın temsilcileri olan çocukların anlatımından dolaylı yoldan uyguluyor.

  Akkuş, öykü-masal birlikteliğinde bize sunduğu bu yapıtında halkın zengin kültürü olan türküler, halaylar ve oyunlar gibi folklorik olguları da içerikte ustaca yansıtıyor. Akkuş’un Kır Çiçekleri, çocuklarımız kadar, büyüklerin de beğeniyle okuyabileceği bir yapı

Kır Çiçekleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.