70,00 TL
49,70 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
20,30 TL
Kimyanın Efendisi Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786058538115
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Muharrem Uçan
Muharrem Uçan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kimyanın Efendisi Kısa Özet

  İmam Cafer-i Sadık ve öğrencisi Hayyan oğlu Cabir Kimyanın kurucuları olarak tanınmışlardır. Bilim tarihi araştırmacılarının çoğunun ortak görüşü bu yöndedir. Elinizdeki kitapta daha önce haberinizin olmadığı çok fazla yeni bilgi ile karşılaşacaksınız. Kitabımızda Kimya, Astronomi, Felsefe, Optik biliminin gelişmesinde İmam Cafer-i Sadıkın etkisini görebileceksiniz.

  Bunların yanında İmam Cafer-i Sadıkın Bilimsel metodları olmak üzere çok farklı konular da kitapta mevcuttur.

  Bu kitapta ortaya koyduğumuz bilgiler ışığında diyebiliriz ki Kimya kelimesini ortaya çıkaran ilk kişi İmam Cafer Sadıktır. İmam Cafer-i Sadıkın öğrencisi Hayyan oğlu Cabir Kimyaya dair yüzlerce eseri mevcuttur. Bazı kaynaklarda belirtildiğine göre bu eserleri Cabire yazdıran bizzat İmam Cafer Sadıktır. Yani kitapların yazarı olarak bazı bilim tarihçileri İmam Cafer-i Sadıkı kabul etmektedir.

  Kitapta ortaya koyduğumuz bilgiler ışığında diyebiliriz ki İmam Cafer Sadık sadece Kimyada değil Astronomi, Optik ve daha birçok konuda tezler hazırlamış ve bilim dünyasına sunmuştur. Bilim tarihini değiştirebilecek derecede önemli bir araştırmayı yayınlama mutluluğunu yaşıyoruz

 • 2. Hamur

Kimyanın Efendisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.