112,00 TL
75,04 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
36,96 TL
Kim O? Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 502
ISBN: 9789756124239
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Hakkı Suat Yılmazer
Hakkı Suat Yılmazer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kim O? Kısa Özet

  Hakkı Suat YILMAZER` in ilk romanı olan Kim O? gerçek hayatı farklı mekan ve farklı insanlar ile önünüze seriyor. Hayatın tam merkezinde bulunan sevgi, sadakat, hırs, ihtiras, intikam gibi duygular ile yoğrulmuş olan romanın sonunda aklınıza cevabını tam olarak alamayacağınız bir soru takılacak; "Kim bu Bay X?"...
  Göç olgusu insanları rahatsız eden bir olgu. Genellikle ekonomik sebeplere dayanır. İnsanlar doğdukları yerde ailesinin geçimini temin edemezse kaderin sürüklediği tarafa bir kuru yaprak misali sürüklenir. Yozgat`tan, Nevşehir`den, Hakkâri`den İstanbul`a; Somali`den Türkiye`ye; Türkiye`den Almanya`ya, Amerika`ya... Sorumluluklarını taşıdıkları aile fertlerinin geçimini nerede temin edebiliyorlarsa oraya giderler.

  Elinizdeki romanın özünde de bu vardır. Yıllar önce köyünde memleketinde ailesinin geçimini temin edemeyen bir aile reisinin binlerce kilometre uzağa, dilini, töresini, yaşayışını, inancını bilmediği bir ülkeye göçü vardır. Arka arkaya gelen şansızlıklar, iki neslin çektiği ızdırap ve çile... Vatana dönüş ama sıkıntıların devamı, hazin bir son.

  II.Dünya Savaşının etkisi tüm Dünya`da hissedilmektedir. Bay X ekonomik açıdan sıkıntı içerisinde olan bir Türk ailesinin en büyük çocuğudur. Ailenin yaşadığı bu büyük sıkıntı, her birinin hayatı temelinden değiştirecek olan bir yola iter. Bu yolda evlerinin direği olarak gördükleri babalarını kaybederler. Bu erken ayrılış beraberinde aileye daha büyük sorumluluklar ve daha ağır yükler yüklemeye başlamıştır. Bay X, tüm bu yüklerin altına girerek annesi ve kız kardeşinin etkilenmemesi için hayatını baştan aşağı değiştirecek bu kararı almaya mecbur kalır.

  Aldığı karar ile girdiği yolda hızla ilerlerken, yeni insanlar tanımaya ve bu insanların hayatına doğrudan ve dolaylı olarak yön vermesine de engel olamayacaktır. Türkiye-Amerika ve Sicilya`da yaşadıkları ilginç gelişmelerle hiç ummadığı noktalara gelen, Bay X`in, roman sonundaki geleceğini de romanın esas kahramanından öğrenmeye çalışacağız...

 • 2. Hamur

Kim O? Hakkında Yorumlar