sadsad x
asdasd
30,00 TL
19,20 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
10,80 TL
Kılıç ve Kalem 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786052315118
Kapak: Ciltsiz
Memmed Said Ordubadi
Memmed Said Ordubadi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kılıç ve Kalem 1 Kısa Özet

  Eğitimci /*Neden ve kime karşı isyan etmek gerek? Bu tür fikirler kargaşayı daha da artırır, memleketin yabancıların eline geçmesini sağlar. Şu anda bize isyan değil, bilakis sağlam bir teşkilat lazım. Ancak bu teşkilat sayesinde güney ile kuzeyi birleştirebilir ve bağımsızlık fikrini öne sürebiliriz.

  Geçmişteki isyanlar bizler için ibret olmalıdır. Bir daha o yanlışları tekrar etmemeliyiz. Azerbaycan halkı isyankârdır. Buna diyecek söz yok. Lakin teşkilatsız olan her isyan bir mağlubiyetin başlangıcıdır. Azerbaycan halkı, Tuğrul Bey hükümete geçtiği zaman bu acı tecrübenin neticelerini görmüştür.

  Kuzey Azerbaycan’ın tümü halifeyi tanımadığı bir zamanda, halife on üç yaşındaki kızını altmış beş yaşındaki Tuğrul Bey’e vererek meseleyi kendi nezdinde halletti. O, Güney Azerbaycan’da seferberlik ilan etti, çünkü kuzeyin güneyle olan kardeşlik münasebetleri sağlam değildi.

  Bu acı tecrübeleri Alparslan, Sultan Melikşah, onun oğlu Muhammed ile kardeşi Berkyaruk’un arasında yaşanan çekişmeler zamanında da gördük. Fahrettin, işte bu yüzden sana diyorum ki; önce birlik, sonra isyan!*

  *Kılıç ve Kalem* tarihi romanında yazar, kılıcın sorumluluğunu ve şerefini, kalemin gücünü ve etkisini romanın başkahramanları üzerinden anlatmıştır. Halkın fiziki gücünü *kılıç* manevi gücünü *kalem* portresinde tanımlamıştır. Toplumsal olayların ilgi çekici bir şekilde tasvir edildiği romanda yazarın kendine has üslubu öne çıkmıştır.

  İki ciltten oluşan eser, Azerbaycan Kültür Bakanlığının katkılarıyla, Azerbaycan Kitaplarının Dünyada Tanıtılması Projesi kapsamında yayınlanarak okuyucuların beğenisine sunulmuştur.

Kılıç ve Kalem 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.