sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 224
ISBN 9789759969813
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
23,15 TL %38
bkmkitap.com
Fiyatı
14,35 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Kibem Diyeti Kısa Özet

  Aç olup olmadığını anlayabiliyor musun? Doyup doymadığını fark edebiliyor musun? Neden yemek yiyorsun? Yemeye karar vermekle yememeye karar vermek arasında bir fark olmadığını biliyor musun? Kilo almak senin için bir felaket mi? Bir yiyecek karşısında kontrolden çıktın diye, kendinin de mi kontrol edilemez olduğunu düşünüyorsun? Yiyecekleri ve kendini suçluyor musun? Zihnin negatif zayıflama kodlarıyla mı dolu?

  Peki, sence insanın doyma ölçüsü matematiksel olarak nedir? Mesela kaç tabak yemek, kaç dilim ekmek, kaç porsiyon tatlı ya da kaç dilim börektir? Eğer midemizin doyma matematiği olmadığını bilseydin, yeme içme problemlerini yaratan ya da çözen organımızın hangisi olduğunu düşünürdün? Yiyip içtiğimize dair delilleri midemiz mi, gözümüz mü, beynimiz mi algılar?

  23 yıldır yetişkin ve çocuk obezitesi üzerinde çalışan Diyetisyen Hatice Karslıoğlu, Kibem Diyetiİ’nde zayıflama yöntemlerini değiştirip ileriye taşıyacak önemli bir soruya yanıt arıyor: *En sağlıklı diyetlerle zayıflayanlar bile, verdikleri kiloları neden geri alıyor?*

  Kiebm Diyeti’ne göre, doğru beslenme programları bile kişilerde alışkanlık oluşturmaya yetmiyor. Yeme içme davranışlarını asıl değiştirecek şey, yeme içme psikolojisini derinden kavrayıp yeni zihin kasları oluşturmak.

  Kibem Diyeti seni sağlıklı beslenme programlarıyla zayıflatırken düşünme biçimini de değiştirecek. Çünkü Kibem Diyeti’ne göre, ancak neden yiyip içtiğini çözersen ve kendini yakından tanırsan zayıflarsın.

Kibem Diyeti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.