40,00 TL
38,40 TL
%4 indirim
Kazancınız
:
1,60 TL
Keşkül Dergisi Sayı: 35 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 130
ISBN: 1520401903506
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
M. Fatih Çıtlak
M. Fatih Çıtlak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Keşkül Dergisi Sayı: 35 Kısa Özet

  Keşkül Dergisi Yeni Sayısında Şehitlerimizi Yad Ediyor
   
  "Ruslar Erzurum`dan çekilirken, dinimden dönmem diyen bir er kişiyi katran dolu kaynar kazana sarkıtmışlar. Tam bu esnada müstesna binlerce çiçeğin bulunduğu bir bahçe açılmış önüne ve Havz-ı Kevser`den ikram edilmiş. Dudakları Havz-ı Kevser`e değer değmez kendisini yerde bulmuş. Meğer o sırada dudakları katrana değiyormuş ve askerimiz yetiştiği için Rusların elinden kurtulmuş. O günden sonra bir şehîd haberi duyduğunda "Oh oh oh!" der ağzını şapırdatırmış."

  Keşkül Dergisi, Çanakkale Zaferi`nin 100. yıldönümünde 35. sayısını `Şehitlik ve Şehadet` konusuna ayırdı ve bu türden pek çok yaşanmış şehîd hikâyesini sayfalarına taşıdı. Bu sayıda şehîd sahabelerden, şehid ve gazi velîlere, fetih şehidlerinden, Birinci Dünya Harbi ve İstiklal Harbi şehîdlerine kadar pek çok konuya yer veriliyor. Ayrıca ayet ve hadislerde şehidlik, tasavvufta şehîdlik mertebesi, kelime-i şehâdetin sırrı, şehîdlik ve aşk, tasavvuf edebiyatında şâh-ı şehidan mersiyeleri, tarîkat alayları, Ashâb-ı Bedir, Ashab-ı Uhud gibi başlıklar, Keşkül`ün 35. sayısında kıymetli yazarlar tarafından derinlemesine anlatılıyor.

  Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Prof. Dr. Yakup Çiçek, Prof. Dr. Mim Kemal Öke, Yrd. Doç. Dr. Sezayi Küçük, S. Burhanettin Kapusuzoğlu ve Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil 35. sayının yazarlarından bazıları. Keşkül`ün Şehitlik ve Şehadet sayısı, okuyucuyu şehitlere şahit kılıyor. Ve yazılarıyla, görsel çeşitliliğiyle zirve bir sayı olacağa benziyor.

 • 2. Hamur

Keşkül Dergisi Sayı: 35 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.