sadsad x
asdasd
40,00 TL
34,80 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
5,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
KESK Tarihi - 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 604
ISBN: 9789756790663
Kapak: Ciltsiz
Yıldırım Koç
Yıldırım Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • KESK Tarihi - 1 Kısa Özet

    Memurların sendikalaşması, devletin dışında ot bitirmemek amacıyla gerçekleştirilen 12 Eylül darbesiyle kötürümleşen Türkiye topraklarında, o günden bu yana görülen en büyük sivil hareket oldu.

    Türkiye emek hareketinin tanınmış uzmanlarından Canan ve Yıldırım Koç, bu yeni çalışmalarında kamu emekçilerinin, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu`nun (KESK) kurulmasıyla doruğa ulaşan bu mücadelesinin tarihini ele alıyor.

    Yaşadığımız zamanda, büyük fedakarlık, emek, akıl ve duyguyla bugünkü KESK`i oluşturan şahsiyetlerin önemli bir kısmı ya meslek dışına itildi ya da emekli oldu. `Dışarda kalan` kurucuların büyük çoğunluğu bugün de aynı dinamizmi taşıyor. Türkiye`nin emek ve halk güçleri açısından en karanlık dönemlerinden birinde, fiziksel şiddet, sürgün, hapis hatta çocuklarının açlığı ve ölüm gibi ciddi ve gerçek riskleri göğüsleyerek, içe atılarak birikmiş öfkelerinden, birbirlerine ve sınıflarına duydukları güvenden ve bu duyguların yarattığı yalın cesaretten başka dayandıkları hiçbir güç olmadan yola çıkıp yolu açan isimsiz öncülerin dinamizmi: Umut bu dinamizmdedir.

KESK Tarihi - 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.