204,00 TL
159,12 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
44,88 TL
Kesik Bir Baş Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 205
ISBN: 9789755395302
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 95 adet satılmıştır.
Iris Murdoch
Iris Murdoch
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kesik Bir Baş Kısa Özet

  " *Özgürlük, insanın yalnızca kendi irade gücünü ortaya koyması, onu gerçekleştirmesi değildir. Özgürlük daha çok bizim başkalarının varlığını tasarlayabilme gücümüz, başkasını başkası olarak kabul edebilme yeteneğimizdir* diyen Murdoch, dünya edebiyatının önde gelen yazarlarından kabul ediliyor.

  Romanlarında daha çok polisiye romanlarda görülen gerilimi başarıyla kurgulamasının yanı sıra, felsefi ögeleri de kullanan Murdoch Kesik Bir Baş`ta *evlilik kurumu*nu merkez alarak *ahlâk* kavramını sorguluyor. Okuru, hemen her şeyin olabileceği bir beklenti içine sokarak, üç kadın ve üç erkeğin birbirleriyle girdikleri *çok eşli* ilişkiler çerçevesinde sadakat, yalancılık, ensest, dürüstlük vb. kavramları mizahi bir dille tartışıyor. Roman okumanın kimi zaman *keyif ülkesinde gezinmek* anlamına geldiğini kanıtlayan bir metin.

  *Felsefe ile hikâyeyi çok özgül bir biçimde buluşturması onun sanatının özelliği ve başarısı. Kesik Bir Baş ise Murdoch`un belki de en tipik romanı.* Nazan Aksoy / Milliyet Sanat

  *Murdoch bir detay ve atmosfer yazarıdır. Bütün romanlarında her bir sahne, bir polis romanı gibi düzenlenmiş, konumlanmış ve anlatılmıştır.* Güven Turan / Çerçeve

  *Son aylarda yayımlanan çeviri romanlar içinde en ilginçlerinden biri, belki de birincisi Kesik Bir Baş.* Nokta

  *Iris Murdoch`un yapıtı, çağdaş ahlaki seçimleri yansıtma açısından, ‘iyinin` olmaktan çok ‘kötünün`, eşitsizliğin olmaktan çok kulluk ve tapınmanın, düzenin olmaktan çok kaosun, tanrısal adaletin olmaktan çok pagan acımasızlığının romanı.* Pelin Başçı / Birikim "

 • 2. Hamur

Kesik Bir Baş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.