sadsad x
asdasd

Kendin Yap Kendin Çal

Eğiten Kitap
42,00 TL
31,50 TL
%25 indirim
Kendin Yap Kendin Çal Hakkında Bilgiler
Türü: Hobi-Müzik Kitapları
Sayfa Sayısı: 102
ISBN: 9786059254151
Boyut: 24 x 0
Kapak: Ciltsiz
Onur Erol
Onur Erol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kendin Yap Kendin Çal Kısa Özet

  Çocukluğumda, herşeye vurarak ses çıkarmaya ve sokaktan topladığı nesnelerle farklı oyuncaklar yapmaya çok meraklıydım. Babamın bir gün eve getirdiği mısır koçanından keman sesi çıkartmaya çalıştığım ama başaramadığım an hala dün gibi... Yıllar geçse de çocukluğumuzdaki tutkularımız peşimizi bırakmıyor. Hatta belki de tüm hayatımıza yön veriyor. Bugün müzikle ilgili yaptığım şeylerin aslında çocukluğumun yansımaları olduğunu her geçen gün daha iyi fark ediyorum. Orff Schulwerk’le birlikte, aslında çocukluğumdan beri peşinde olduğum tutkunun bir karşılığı olduğunu görmem ve ona sıkıca sarılışım sanırım hiç bitmeyecek.

  2001 yılında, Salzburg Strobl Orff Yaz Kursu’nda çalgı yapım atölyesine katıldığım Leonardo Riverio Holgado hayatıma Pedagojik Çalgı Yapımı adında çok eğlenceli ve öğretici olan bir alan açtı. O eğitimin bana kazandırdığı bakış açısı ile yurt içi ve dışında "Kendin Yap Kendin Çal* adı altında bir çok eğitim verme şansı buldum. Özellikle 2004, 2006 ve 2009’da Avusturya Mozarteum Orff Enstitüsü Yaz Kursları’nda yaptığım atölyelerde 30’u aşkın ülkenin öğretmenlerine Pedagojik Çalgı Yapımı ile ilgili tecrübe ve bilgilerimi aktarma ve onlardan beslenme şansı buldum.

  Elinizde tuttuğunuz bu kitap umarım sizlerin çocuklarınızla yaratıcı, öğretici ve eğlenceli bir üretim sürecine girmenize yardımcı olacaktır.

  Bu kitabı, Türkiye’yi Orff Schulwerk seminerleri ile tanıştıran, Orff Schulwerk konusunda uçak kabininde koltuğunu bir bas ksilofonla paylaşacak tutkuya sahip olan ve ne yazık ki aramızdan erken ayrılan sevgili Liz ve Rana Sey’e ithaf ediyorum.

  - Onur Erol, Ekim 2015

Kendin Yap Kendin Çal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.