Kendi İşinin Patronu Olmak

Everest Yayınları

Devrim E. Alkış

135,00 TL
87,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
47,25 TL
Kendi İşinin Patronu Olmak Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 135
ISBN: 9786051419299
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Devrim E. Alkış
Devrim E. Alkış
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kendi İşinin Patronu Olmak Kısa Özet

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı derlemeye göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2014 yılı Ağustos döneminde 2 milyon 944 bin kişi oldu. İşsizlerin 294 bini (%10) ilk kez iş arayanlar olurken, çalıştıkları yerden 8 yıldan önce işten ayrılanların sayısı da 105 bin (%3,6) olarak hesaplandı.

  İstatistik verisi olarak okuyunca sıkıcı ama insan hikayesi üzerinden bakınca anlaşılır ve tanıdık. Devrim E. Alkış, ilk kitabı Kendi İşinin Patronu Olmak’ta şimdiye dek pek anlatılmamış *beyaz yakalı* hikâyeleri anlatıyor. İK uzmanı Zuhal, işe geç kalınca binbir türlü bahane uyduran Ahmet, Amerika’ya iş görüşmesine gidip geçmişiyle yüzleşen Taner... Bu dünyada Facebook post’ları, Instagramlike’ları, tweet’ler var. Dolayısıyla artık edebiyatta da var.

  *Telefon dinleme* ile hayatının fırsatını hiç aklında yokken önünde bulan karakterle, *Kaybolmak*ta hayatının aşkının peşinden kilometrelerce yol giden kahraman aslında akraba mı? *Falcı*ya inanan bir eş mi yoksa hamamböceği için çığlık atan bir hayat arkadaşı mı? Devrim E. Alkış, cevaplar bulmak yerine sorular sormayı tercih ediyor. Bu soruların büyük kısmı, aslında ortak sorularımız. Çünkü hepimizin cebinde aynı telefonlar, hepimizin salonunda birörnek televizyonlar, hep beraber bindiğimiz toplu taşıma araçları, milletçe kederlendiğimiz diziler, filmler ve kitaplar var. Birbirimize tahminimizden çok benziyoruz ve hepimiz aslında kendi işimizin patronu olmak istiyoruz.

  SSK priminin asgari ücretten mi, maaşın kendisinden mi yattığı sorusunun gerçekliği kadar gerçek öyküler bunlar. Edebiyatın ve hikaye etmenin gücünü asla unutmadan.

   Bir ilk kitap. Hınzır, komik, eğlenceli ve hüzünlü bir ilk kitap! Buyurun, çekinmeyin...

 • 2. Hamur

Kendi İşinin Patronu Olmak Hakkında Yorumlar