Kendi Işığında Yanan Adam

İletişim Yayınevi

Ercan Kesal

106,00 TL
64,66 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
41,34 TL
Kendi Işığında Yanan Adam Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 139
ISBN: 9789750525285
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Ercan Kesal
Ercan Kesal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kendi Işığında Yanan Adam Kısa Özet

  *Hikaye hep aynı aslında doktor. Fakir oğlan, kızı sever. Kavuşamaz. Çaresiz terk eder, ayrılır oradan. Kız başkasıyla evlenir. Oğlan döndüğünde zengin ve güçlüdür. İntikamı korkunç olur. Dünyada tüm filmler hala aynı konuyla çekiliyor. Benim ‘Acı Hayat’ da böyle değil midir Allah aşkına?*

  - Metin Erksan

  Susuz Yaz ve Sevmek Zamanı gibi iki kült filmin yaratıcısı olan, sinema tarihimizin en üretken ve özgün yönetmenlerinden Metin Erksan hakkında bir küçük kitap... Ercan Kesal, usta yönetmenin hayatının son demlerine eşlik edişini, onunla arkadaşlıklarını, yaptıkları sohbetleri anlatıyor. Sadece sinema değil, insan halleri, memleket, İstanbul, her şey hakkındaki sohbetleri... Meslektaşlarına ve *sektöre* kızgın, zaten *huysuzluğuyla* maruf ama aklıyla, enerjisiyle hemfikir olmayanlara bile ilham ve can veren bir adam. Kesal, Erksan’ı adeta bir roman kahramanı gibi tasvir ediyor.

  Kitabın sonunda Erksan’la yapılmış son mülakat yer alıyor - Sevmek Zamanı üzerine. Ercan Kesal, *Abim, dostum, yad ellerde babam, arkadaşım, şahidim, hastam, hocam ve ustamdı* diyor Erksan hakkında. Bu kitap, aynı zamanda bir yarenlik, bir dostluk, bir muhabbet hikayesi.

 • 2. Hamur

Kendi Işığında Yanan Adam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.