180,00 TL
122,40 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
57,60 TL
Kaz Dağının Kedisi Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9786053236276
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Niyazi Özkan
Niyazi Özkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kaz Dağının Kedisi Kısa Özet

  Çocuklar yüzleri gülen, hiç bir art niyetli düşüncesi olmayan, saf, masum ve geleceğimizin temel taşlarıdır. Ama biz onlara yeterince yardımcı olmuyor, hep kolayı seçiyoruz. Öğrenme çağında olan çocuklarımıza sorduğu ve öğrenmek istediği birçok soruyu cevaplamazken her fırsatta da onları küçümseyerek, *Sen çocuksun, anlamazsın* diyerek sorularına cevap vermiyoruz.

  *Çocukla çocuk olunmaz,* *Çocuk ne anlar ki?* diyerek onları susturuyoruz. Diğer yanda yaramazlık yaptıklarında onları birçok şeyle korkutuyoruz. *Polis geliyor!* diyerek gelecekte poliste korkmalarını sağlıyoruz. *Doktor iğne yapacak!* diye doktorla korkutuyoruz.

  Sevmemiz gereken hayvanlarla onları korkutuyoruz. Kedi, köpek, yılan, akrep, kurt, arı gibi birçok hayvanı yırtıcı ve vahşi olarak tanıtarak o hayvanları sevmelerini engelliyoruz.

  İşte ben bu kitabımda onları sevmelerini, biz onlara zarar vermedikçe onların da bize zarar vermeyeceklerini anlattım. Hayvanlar üzerine masallar, şiirler ve hikayeler yazarak onlara hayvanları sevdirmeye çalıştım. Hayvan sevmeyen bir toplum insan da sevmez.

 • 2. Hamur

Kaz Dağının Kedisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.