sadsad x
asdasd

Kayı-10 Osmanlı Tarihi: 2. Abdülhamid Han

Timaş Yayınları

Ahmet Şimşirgil

75,00 TL
52,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
22,50 TL
Kayı-10 Osmanlı Tarihi: 2. Abdülhamid Han Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786050827781
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Şimşirgil
Ahmet Şimşirgil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kayı-10 Osmanlı Tarihi: 2. Abdülhamid Han Kısa Özet

  Sen değil naaşın hükümdar olsa elyakdır bize

  Dönsün etsin taht-ı Osmaniye tabutun cülus

   - Ahmet Rasim

  2. Abdülhamid Han, saltanattan çekildikten sonra milleti tarafından en çok aranan ve özlenen hükümdardır. Zira onun saltanatta olduğu 33 sene ile sonraki 10 yıllık dönemi karşılaştırmak dahi mümkün değildir. 2. Abdülhamid Han, siyasi bir deha idi. 19. asrın sonlarına doğru neredeyse tarihten silinecek olan son muazzam Türk İmparatorluğu’nu, on sene içinde yeniden dünyada rol oynayan bir hale getirecekti.

  O, yed-i tûla sahibi idi. Dünyanın hangi coğrafyasında olursa olsun Müslümanlar, İslam’ın halifesini yanında buluyorlardı.

  O, Osmanlı ruhunun son temsilcisi idi. Ertuğrul ve Osman Gazilerin sahip olduğu hiç değişmeden devam eden Sünni inancı yaymakta büyük gayret sarf etti. İngilizlerin doğru inanç ve itikadı bozma çalışmalarına bir kale gibi karşı durdu.

  O, merhamet ve şefkatin zirvesindeydi. Hayatına kastedenleri dahi affetti.

  O, en mağdur padişah olarak tarihe geçecekti. Sadece ağır hakaretlere ve iftiralara maruz kalmadı. Kendi kesesinden yaptırdığı eserlerden ismi kaldırıldı. Tuğraları tahrip edildi. Resmen adı ve namı unutturulmak istendi.

  O, bir asır boyunca anladığını zannedenlerin dahi anlayamadığı bir padişah oldu. Osmanlı Tarihi’ni herkese sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Kayı serisinin 10. Kitabında, o akıcı üslubu ile vefatının 100. sene-i devriyesinde 2. Abdülhamid Han’ı okuyucularının takdirine arz ediyor.

Kayı-10 Osmanlı Tarihi: 2. Abdülhamid Han Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.