100,00 TL
61,00 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
39,00 TL
Kavgam Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 536
ISBN: 9786053849223
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Adolf Hitler
Adolf Hitler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kavgam Kısa Özet

  Yirminci yüzyıl siyasal tarihi açısından önemli bir yapıt olan bu eserde Hitler, ‘Nasyonal Sosyalizm’ adını verdiği dünya görüşünün açıklamasını yapar ve amaçlarını bildirir.

  Hitler’in siyasal ve ekonomik tezlerinin yer aldığı, kapitalizmin ve Marksizmin eleştirildiği bu kitap, aynı zamanda bir otobiyografi olması nedeniyle de kıymete değerdir. Kapitalizme ve Marksizme karşı yeni bir politik sistemin önerisi sunulmaktadır; bu bakımdan Kavgam’da, Hitler’in kendi politik kuramları yazılı haldedir.

  Hitler parlamenter demokrasinin eleştirisini yapmış, milliyetçiliğin karşıtı olan enternasyonalizmi dönemin sosyopolitik koşulları altında yermiş, Pan-Cermenist idealler üzerine kurulu ‘Büyük Almanya’ hedefini açıkça dile getirmiştir.

  Hitler, Almanya’nın başta Fransa ve Rusya olmak üzere, rakip devletlerle olan hesaplaşmalarını ve bu sorunlar hakkındaki fikirlerini de belirtmiştir.

  Hitler bu eserini Kasım 1923’teki başarısız bir girişim olan Birahane Darbesi’nin ardından, 9 ay Landsberg Cezaevi’nde hapis yattığı dönemde, dostu Rudolf Hess aracılığıyla yazmıştır.

  *Kendinizi dünya üzerinde hiç kimseyle karşılaştırmayın. Karşılaştırıyorsanız, kendinize hakaret ediyorsunuzdur.*

 • 2. Hamur

Kavgam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.