Katip Bartleby - Billy Budd

Timaş Yayınları

Herman Melville

160,00 TL
113,60 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
46,40 TL
Katip Bartleby - Billy Budd Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786050819847
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Herman Melville
Herman Melville
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Katip Bartleby - Billy Budd Kısa Özet

    19. yüzyıl New York’unda, Wall Street’teki hukuk bürosunda çalışan tuhaf katip Bartleby’nin yaşam öyküsüdür bu. Huysuz katibin hayatını sekteye uğratan *özelliği*, *yapmamayı tercih etmesi*dir. Bartleby’nin kayıtsızlığı gün geçtikçe artarken patronunu da içinden çıkılmaz dertlere sürükler. Absürdizmin ve modernizmin başyapıtlarından Katip Bartleby, Amerikan edebiyatının da kült metinlerinden biridir. Herman Melville, bu eserinde özgür iradenin sınırlarını çizer.

    İyiyle kötünün, medeniyetle cehaletin, toplumla bireyin karşıtlıkları üzerine kurulu Billy Budd ise güçlü, yakışıklı, saf, temiz yürekli, genç bir gemicinin öyküsüdür. Güzelliğin ve masumiyetin sembolü Billy Budd’ın trajik hikayesi, Herman Melville’in kaleme aldığı son eseridir.

    *Gökkuşağında morun bitip turuncunun başladığı yere kim keskin bir çizgi çizebilir? Renklerin birbirinden farklı olduğunu apaçık görürüz, fakat tam olarak nerede biri diğerine karışır? İşte akıllılık ile delilik de böyledir. Bazı bariz vakalarda şüphe söz konusu değildir. Fakat öne sürülen bazı durumlarda, farkın nispeten daha belirsiz olduğu bazı durumlarda çok az insan sınır çizgisini çizmeye kalkışır. Ancak işin uzmanları bunu ücret karşılığında yapabilir. Çünkü bazı insanların para karşılığında yapmayacakları iş yoktur.*

  • 2. Hamur

Katip Bartleby - Billy Budd Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.