sadsad x
asdasd

Kardeşliğe İnanıyorum

Pınar Yayınları

Malcolm X

35,00 TL
22,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
12,25 TL
Kardeşliğe İnanıyorum Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi ve Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9789753525336
Kapak: Ciltsiz
Malcolm X
Malcolm X
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kardeşliğe İnanıyorum Kısa Özet

    Başta ABD olmak üzere, Türkiye’de, İslâm dünyasında severek takip edilen, okunan ve hak mücadelesi veren herkes için sembol bir kişilik olan Malcolm X, popüler bir figür olarak da hafızalarda, kalplerde yaşamaya devam ediyor. Hakkında birçok kitap yazılan, belgeseller ve sinema filmi çekilen Malcolm X üzerine Türkçede de önemli bir külliyat var. Ancak Kardeşliğe İnanıyorum kitabında yer alan konular, sadece Malcolm X’ten biraz daha konuşma aktarmaktan ibaret değil.

    Eser, hayatı arayışlarla geçen Malcolm X’in hayatının son haftasında siyasi ve antikapitalist bir devrim için neler yapılması gerektiği hakkındaki konuşmalarını okuma fırsatı sunuyor. Ayrıca Aralık 1964 tarihli radyo konuşmaları da kitapta bulunmakta. Zira bunlar aynı zamanda Malcolm X’in düşüncelerindeki değişimi ve o yıl Ortadoğu ve Afrika’ya yaptığı kapsamlı geziden edindiği izlenimleri içeriyor.

    Kardeşliğe İnanıyorum, Amerika`nın siyaset tarihine damga vurduğu gibi, İslâm düşüncesine yaptığı katkılarla da adından söz ettiren liderlerden birinin hayatıyla ilgili gerçeklere ve bilinmeyenlere ışık tutan bir eser.

Kardeşliğe İnanıyorum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.