sadsad x
asdasd

Karanlık Noktadaki Beyaz Evren 4. Cİlt

Eğitim Yayınevi

Metanet Aziz Ali Yeva

65,00 TL
43,55 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
21,45 TL
Karanlık Noktadaki Beyaz Evren 4. Cİlt Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 316
ISBN: 9786055176822
Kapak: Ciltsiz
Metanet Aziz Ali Yeva
Metanet Aziz Ali Yeva
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Karanlık Noktadaki Beyaz Evren 4. Cİlt Kısa Özet

  Dördüncü kitapta amaç, holografik evrenin yaratılış sisteminin uslup ve "araç"ları hakkında bilgi vermektir. Kitap, ilk varlık suretinin beş nüveli (noktalı) eşkenar dörtgen veya balık biçiminde gözükmesine rağmen, varlığın bütünleşmiş yapısındaki son suret modelinin "Göz" biçiminde olduğunu, Çark uslubu ile hareket etdiğini ve insanlarda "Çakralar", Güneş Sisteminde gezegenler tarafından hayata geçirildiğini anlatır. Güneş`in de soyuk olduğunu, ışık ve sıcaklık kaynağı olma nedenin ise ayna olarak yansıtma gücünden kaynaklandığından bahs edilir ve Insanın bu aynaların sonuncusu ve kelamın taşıyıcısı olduğu hakkında fikirler ireli sürülür.

  Kitapta Tanrılar sistemnin emirler sistemi olarak Takımyıldızları, sonra ise peygamberler ve onların yardımcıları (12`lik sistem) olarak gözükmesine Alevi inanç sistemi ile aydınlık getirilmiştir. "Kut Sür İteğele" inanç sistemi ile takımyıldızların sırrının çözümü, evrenin sağ gözünün Güney Haçı olmasını ve Sirius Yıldızı ile Dogan kabilesinin Nammo Gemisi arasındaki tanrısal hologram bağlılığını da açığa çıkarılmıştır.

  Kitapta Kut-Sür İteğele 12 Tanrı`lı Saha Türk Takviminin modeli çizilmiştir. Sahalarda Isıak (Ihıak) Ergiire "Ihıak Dönüşümü" ile Azerbaycan`da İlakır Çarşambası, "nefes" kavramı ile "Atasözleri" ve "Seyitlerin nefesi" hakkındaki bilgiler arasındaki bağlılıkdan bahs edilmiştir.

  Ayrıca kitapta "Namaz"ritüeli ile Maya takvimi arasındaki benzerlik ve Namaz hareketlerınin "Buta" biçiminde yerine yetirilmesinden, icra edilme vacıplığinin nedeninden ve öneminden de konuşulmuştur.

  Bu kitapta varlıkların oluşum süreçinin başlanğıcının Natürel say sistemine, Runik yazılara, harflara bağlılığı hakkında da kısa bilgi verilmiştir. Bu bilgiler esasında evren bünyesının sayılar ve harflerden ibaret bir modelinin de olduğu kabul edilmektedir.

  Yaratılış hafızası Phaistos(Fest) Diski ile Azerbaycan Gobustan, Gemikaya vb. Kayaüstü resmleri ve modern çağ insanlarının sahip olduğu bilgilerin aynı içerikli olması hakkında da kitapta yazılmaktadır.

Karanlık Noktadaki Beyaz Evren 4. Cİlt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.