70,00 TL
49,70 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
20,30 TL
Karanfilsiz Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 110
ISBN: 9786054708697
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Hakan Şenocak
Hakan Şenocak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Karanfilsiz Kısa Özet

  Hakan Şenocak, Karanfilsiz`de de tüm anlatılarında olduğu gibi, gerçeği efsunlamaya gerek duymadan fantastik olanı ustaca oluştururken gerçeği kullanıyor, ardından sizin karşınıza düşün sahiciliğiyle dikiliyor. Böylesi güçlü bir teknikle örülmüş öykülerinden birisinin ilk cümlesiyle harika bir anlatı ormanında kayboluyorsunuz ve kendinizi son cümlede yakalıyorsunuz. Hızla. İşte, edebiyatımızda Şenocak`ı benzersiz yapan bu eğilimler ve tercih ettiği teknik. Kitabı kapatıyorsunuz, ama içeride anlatılanlardan uzaklaşamıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın, zihninizde hikaye devam ediyor!

  "Hakan Şenocak, fantastikle gerçek arasındaki geçişlerle ustaca oynayarak, ama gerçeküstünü gerçeği vurgulamada satranç taşı gibi kullanarak, insan yüreğinin karmaşasına, güzelliğine eğiliyor ve bunu yaparken kusursuz bir dil ustalığı gösteriyor. Öyküleri sağlam, duyarlı ve çekici."

  - İnci Aral

  "Günlük yaşantımızda nesneleri, mekanları veya olayları kendi parçamız haline getiririz. Oysa Hakan Şenocak, algımızı tersine çevirir: Onun öykü kahramanları bir nesnenin, mekanın veya olayın parçasıdır. Bu yaklaşım, kanımca çok yeni ve olağanüstü önemli. Hakan Şenocak, öykülerinde yeni bir algı dizgesi kurarken, dil ve biçim yönünden de köklü bir değişimi haber veriyor.

  - Gürsel Korat

  "Hepimizin, herkesin öykücüsü Hakan Şenocak."

  - M. Sadık Aslankara

 • 2. Hamur

Karanfilsiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.