115,00 TL
81,65 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
33,35 TL
Kare-Deniz Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 222
ISBN: 9786059087568
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Hasan Akay
Hasan Akay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kare-Deniz Kısa Özet

  "Hasan Akay, Behçet Necatigil`in Kareler Aklar kitabının Kareler bölümüne eleştiri ışınını odaklamış. Kareler Aklar bir okur için zor bir metin. Bırakın şiirini yüzeysel bilenler için, şiirini iyi bilenler için bile çetin bir çalışma gerektiriyor. Hasan Akay`ın bu çalışması, hiç kuşkum yok, şairin yenilikçi, derinlemesine poetika çalışmalarını, anlaşılır bir saydamlığa kavuşturuyor.

  Akay`ın, Necatigil`in yeniliğinin bir manifesto olmadığını, İkinci Yeni`nin meydan okuması biçiminde algılanamayacağını söylemesi, onun şairin şiir yapısını çok iyi anladığının göstergesidir. Onun radikal olurken bile, geleneksel şiirin olanaklarından yola çıkmasını saptaması, bence Kareler Aklar`ı okuyan kişiler için bu kitabın iyi bir yol gösterici olduğunun ispatıdır."

  Kareler üzerine, bütün şiirleri kapsayan değerlendirmeler, genel açılımlardan sonra, incelemeci, tek tek şiirlere uyguladığı yöntemle okurun önünü daha da açıyor. Kare-Deniz`i okuduğunuzda, zor bir kitabın da anlaşılacağını, şairin sizi zora koşmak istediğini, aradaki eleştirmenin de Akay`ın yaptığı budur işinizi kolaylaştırmak olduğunu iddia ediyorum.

  Necatigil`i sevenler, onun önemli bir yenilikçi yanını bu kitapla daha iyi kavrayacaklardır."

  (Doğan Hızlan, Hürriyet, 28 Nisan 2006)

 • 2. Hamur

Kare-Deniz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.