89,00 TL
68,53 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
20,47 TL
Kapı Komşumuz Nasreddin Hoca Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 60
ISBN: 9789755337364
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Nihal Yeğinobalı
Nihal Yeğinobalı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kapı Komşumuz Nasreddin Hoca Kısa Özet

    Nihal Yeğinobalı, Manisa'da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'nde tamamladıktan sonra çeviri yapmaya başladı. Genç Kızlar adlı ilk romanı ise Vincent Ewing takma adıyla 1950'de yayınlandı. Yeğinobalı daha sonra Amerika'ya gitti. New York Eyalet Üniversitesi'nde edebiyat öğrenimi gördü. Yurda döndükten sonra çeviri yapmaya devam etti. Yeğinobalı, sayısız klasik ve çağdaş edebiyatçıyı, romanları ve öyküleriyle dilimize kazandıran usta bir çevirmen olduğu gibi, kendi eserleri olan beş romanı ve bir de anı kitabı vardır.

    Derya Sayın, 1962 yılında Trabzon'da doğdu, ilk ve orta eğitimini Giresun'da tamaladı; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde grafik eğitimi gördü. 80'li yılların başında Gırgır dergisinde karikatür çizmeye başlayan sanatçı, değişik dergi ve gazetelerde 25 yıldır bu mesleği sürdürmektedir.

    Derya Kuzuları, Pamuk İpliği, Derya Kuzularının Sessizliği ve Sayın Derya Sayın isminde dört karikatür albümü vardır. Leman dergisi ve Ankara Çankaya Belediyesi'nin gazetesi olan Gazete Ç'de karikatür çizmekte ve suluboya resimler yapmaktadır.

  • 2. Hamur

Kapı Komşumuz Nasreddin Hoca Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.