sadsad x
asdasd

Kapadokya Bölgesi Soğanlıdere Vadisi'nde Üç Kilise

Gece Kitaplığı

Feride İmrana Sıddıki Altun

52,50 TL
26,25 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
26,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kapadokya Bölgesi Soğanlıdere Vadisi'nde Üç Kilise Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 359
ISBN: 9786257938112
Kapak: Ciltsiz
Feride İmrana Sıddıki Altun
Feride İmrana Sıddıki Altun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kapadokya Bölgesi Soğanlıdere Vadisi'nde Üç Kilise Kısa Özet

  Kapadokya Bölgesi Soğanlıdere Vadisinde yer alan Karabaş, Canavar ve Geyikli kiliselerinin duvar resimleri Orta Bizans Dönemi Resim Sanatı içinde önemli bir yeri bulunmaktadır.

  Sözü edilen kiliseler üzerine yalpan bu çalışma; giriş, tarihçe, kiliseler üzerine yapılan araştırmalar, katalog, değerlendirme ve sonuç bölümlerinden oluşmaktadır.

  Giriş bölümünde; kiliselerin yerleri banileri yapım tarihleri belirtilmiş, duvar resimlerinin mekân içinde dağılımı, resim programı, ikonografi ve üslupsal özelikler belirtilmiştir.

  Bölgenin tarihçesinin tanıtıldığı bölümde Kapadokya’nın Bizans öncesi, Bizans dönemi ve Bizans sonrası tarihleri anlatılmıştır.

  Katalog bölümünde kiliselerde yer alan konulu ve tek figürlerin katalog ve resim numaraları, sahnelerin adları, kilisedeki yerleri resimlerin bugünkü durumu tasvirleri varsa yazıtları ve yayınlı örneklerde yayınlar belirtilmiştir.

  Değerlendirme bölümünde Karabaş Canavar ve Geyikli kiliselerin ayrı ayrı sahnelerin resim programı üslubu ve ikonografisi kendi içinde değerlendirilmiştir.

  Değerlendirmenin son iki bölümünde, bu üç kilise önce Kapadokya Bölgesi sonra dönemi içindeki eserlerle karşılaştırılmıştır.

Kapadokya Bölgesi Soğanlıdere Vadisi'nde Üç Kilise Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.