sadsad x
asdasd
30,00 TL
19,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Kalemin Dili Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786055155421
Kapak: Ciltsiz
Firdevs Büyükateş
Firdevs Büyükateş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kalemin Dili Kısa Özet

  Kimi Edebiyat uzmanlarına göre edebiyat tutkusu bir hastalıktır. Kimilerini zamanla terk ederi kimi insanlarda ise kronikleşir.

  Benim bu hastalığım Bulgaristanda geçen çocukluk yıllarıma kadar uzanır. Şiirlerim ve makalelerim Yeni Işık Halk Gençliği Kominizim Bayrağı ve Yeni Hayat dergisinde yer aldıklarında çocuk denecek yaştaydım yaraları hala kapanmayan o asimilasyon yıllarına kadar. 1989 yılında zorunlu göç nedeniyle Türkiye`ye gelince bizdeb daha çok önce sürgün edilmiş eşimin yanında yani Kırklareli Kültür Sanat ve Edebiyatçılar Derneği Kırkseder`in kurucularındanım. Aynı zamanda yönetim kurulu üyesiyim.

  Bir de İlesam üyesiyim. 2005 yılında "Ben Ağlarken Gülümserim" 2009 yılında "Yüreğime Ektim Seni" 2012 yılında "Ağlatan şarkı" ve 2014 yılında "Damla Damla Bakanlar"  isimli şiir kitaplarım yayınlandı. Ayrıca 6 ayrı antolojide şiirlerim yer aldılar. Bu defa değişik bir tarzla çıkıyorum okuyucularımın karşısına 8 yıllık köşe yazarlığımdan cesaret alarak düz yazıyı denedim ilk defa.

  Kendimi anlatmayı pek beceremem. Bu yüzden kalemim vedim sözü. O anlatacak sizlere gönlüme gözüme dokunanları.

  Kitabımın hayat bulması için bana yniden sponsorluk yapan dünyaları bağışlamış kadar mutluluk veren Bulgaristan Hak ve Özgürlük Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dobriç şehrimizin herkes tarafından çok sevilen yakışıklı Milletvekilimiz Sayın Rulşen Rıza`ya sonsuz sevgi ve Saygılarımla teşekkürler ederim.

  Sevgili arkadaşım değerli üstadım editörüm Sayın Hasan Öztürk`e de ne kadar teşekkür etsem azdır. Her zaman yanımda olması ne zaman tökezlesem elinin elimde bulunması satırlarla anlatılmaz.

  İyi ki varsınız dostlar.

  İyi ki tanımışım sizleri,

  Sizler var oldukça ne bu sevda tükenir ne de "Kalemin Dili."

Kalemin Dili Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.