sadsad x
asdasd
50,00 TL
35,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Kalbine Hatırlat Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786051626666
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Esma Sayın
Esma Sayın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kalbine Hatırlat Kısa Özet

    Tasavvuf, kendi müntesiplerini her zaman kalbi bir yola davet eder. Manevi ve kalbi yöntemlerle seyr-u sülük kapılarını aralar. Bunu yaparken aklın sorgulaması, düşünmesi, manevi hakikatleri kavramaya çalışması söz konusu değildir. Tavsiye edilen tefekkür ise daha ziyade kalbi ve ruhidir. Halbuki bu kitapta akıl da devreye konulmakta, aklî ilimlerde kullanılan hafıza fotografları tekniği ve çağrışım metodu bu çalışmanın temelini teşkil etmektedir. Yani akıl ve kalp bütünlüğü içinde tasavvufi ahlaki kavramların "hafıza çivileri denilen anahtar kelime ve kavram tekniği" ile okuyucu tarafından özümsenmesi hedeflenmektedir.

    Aslında bu yöntemin hafızayı ve zekayı geliştirme yönü de söz konusudur. Bir diğer ifadeyle, bir yandan tasavvufî kavramlara dair eğitim verilirken, diğer yandan zeka ve hafızanın eğitimi de söz konusudur.

    Elinizdeki kitapta uygulanan fotografik hafıza teknikleri sayesinde herkes, tasavvufi kavramları ve bu kavramların şekillendirdiği değerler sistemini çok daha hızlı, çok daha etkin bir özgüven içinde öğrenebilecektir.

  • 2. Hamur

Kalbine Hatırlat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.