Kalbe Dokunan Öğretmen

Beka Yayınları

Duran Çetin

145,00 TL
89,90 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
55,10 TL
Kalbe Dokunan Öğretmen Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786057828484
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 7 adet satılmıştır.
Duran Çetin
Duran Çetin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kalbe Dokunan Öğretmen Kısa Özet

  İnsan eğitmek çok ciddi bir iştir. Her öğretmen geleceğe hazırladığı öğrencisini iyi yetiştirmek; bilgili, kültürlü, anlayışlı, bilge ve donanımlı bir şekilde hayata hazırlamak için var gücüyle çalışır. Geleceği inşa edecek nesiller yetiştirmek asil ve çok önemli bir vazife, aynı zamanda büyük sorumluluktur.
  Öğretmen, ruhları inşa eden sanatkârdır, gönülleri fetheder ve zihinleri bilgi ile zenginleştirir. İnsan kazanır, insan biriktirir ve gelecek inşasının ustasıdır.  Öğrencinin gönlüne dokunabilmek ve gönlünün derinliklerinde yer edinebilmek için çalışır. Nitekim öğretmen beyne giden yolun gönülden geçtiğini bilir.
  Her öğrenci özeldir ve farklı yeteneklere sahiptir. Öğretmen, bu farklılıkları dikkate alır, basmakalıp davranmaz, her öğrencinin gönlüne giden yolu keşfetmeye çalışır. Geleceğin fikir adamlarını, yazarlarını, sanatçılarını, sporcularını, bilim adamlarını, siyasetçilerini ve yöneticilerini yetiştirdiğinin farkındadır.
  Etkili öğretmen, büyük hedefleri olan öğrenciler yetiştirir. İdealisttir ve idealist, milletini seven, faydalı insanlar yetiştirmek için çalışır. Çünkü insan yetiştirmek yüce bir görevdir; geleceği inşa etmektir, insanlığı ihya etmektir.
  Bu kitapta 35 yıldır sınıflarda eğitim sanatını icra eden bir eğitimci gözüyle öğretmenlik sanatını okuyacaksınız…

 • 2. Hamur

Kalbe Dokunan Öğretmen Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.