sadsad x
asdasd

Kahramanmaraş - Trabzon Kardeşlik Köprüsü ve Saçaklızadeler

Babıali Kitaplığı
22,00 TL
15,18 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
6,82 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kahramanmaraş - Trabzon Kardeşlik Köprüsü ve Saçaklızadeler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9789756421734
Kapak: Ciltsiz
Haşim Albayrak
Haşim Albayrak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kahramanmaraş - Trabzon Kardeşlik Köprüsü ve Saçaklızadeler Kısa Özet

    *Oflu bir vatandaş olarak, Of’a İslamiyet’in Maraşlılar tarafından yayıldığını duyduğumda içimde derin bir Maraş sevgisi oluşmuştu. Ama kimdi bu Maraşlılar, bölgeye nasıl gelmişler, ne tür etkinliklerde bulunarak, İslam’ı nasıl anlatmışlardı? Bu konudaki derin merakımı karşılayacak bir kaynağa hiçbir zaman ulaşamadım. Bir Trabzonlu olarak Trabzon’a gittiğimde mutlaka geçmek zorunda olduğum Maraş Caddesine niye Maraş Caddesi demişler bilmezdim. Ufak tefek söylentiler dışında bilene de pek rastlamadım.*

    Of Belediye Başkanı Oktay Saral böyle diyordu. Of ve Maraş arasında oluşan bu tarihsel bağın hiçbir kaynakta yeterince açıklanamaması meselesi sadece başkanın değil, Trabzon’un, Of’un, Çaykara’nın, Hayrat’ın meselesiydi. Aslında Maraşlıların da meselesiydi.

    Of’a İslamiyet’i yayan Maraşlılar konusundaki sorular elinizdeki kitapla birlikte yanıtını buldu. Kitap; Of ile Maraş arasındaki tarihsel bağın oluşum sürecini, bu süreçte faaliyette bulunan isimleri ve sürecin gelişimini bir bütün olarak vermektedir.

Kahramanmaraş - Trabzon Kardeşlik Köprüsü ve Saçaklızadeler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.