sadsad x
asdasd

Kafkas Yollarında Orijinal Metin Eski Yeni Harflerle

Palet Yayınları

Ahmet Refik

18,00 TL
12,78 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
5,22 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kafkas Yollarında Orijinal Metin Eski Yeni Harflerle Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786057600318
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Refik
Ahmet Refik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kafkas Yollarında Orijinal Metin Eski Yeni Harflerle Kısa Özet

    Kafkas Yollarında adlı bu eser 17 Nisan-20 Mayıs 1918 tarihleri arasında Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Batum illerini kapsayan gezi notlarıdır. Gezilen yerler kadar gezinin gerçekleştiği tarih çok önemlidir. Bu iller 1828-1921 tarihleri arasında süren Türk-Rus muharebelerinin doğu cephesidir. Batı cephesi Balkanlar’da cereyan etmiştir.

    İşte bu kitap o şiddet ve kan dolu günlerin hemen akabinde yörede yapılan gezinin gözlemleridir. Bu yönüyle insanın içini parçalayan o facianın yazıyla ifade edilen belgeselidir. Bir diğer yönüyle bu kitap, bugünün görsel imkânlarının olmadığı bir dönemde kalem kudretiyle nasıl resim yapılabildiğini göstermektedir. Yazarın lisana ve edebiyata hâkimiyeti açısından insanı okuma tadının en üst derecesine çıkaran bir metin okumuş oluyorsunuz.

    Kitap ayrıca, yukarda bahsi geçen Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Artvin ve Batum’un bundan yüz yıl önceki durumlarının tarihi bir vesikası hükmündedir. Bu illerle ilgili yapılacak her türlü çalışmaya kaynaklık etme durumundadır.

Kafkas Yollarında Orijinal Metin Eski Yeni Harflerle Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.