sadsad x
asdasd

Kadın: Nefis mi Nefes mi?

Phoenix Yayınevi

Arif Ata

40,00 TL
30,80 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
9,20 TL
Kadın: Nefis mi Nefes mi? Hakkında Bilgiler
Türü: Yoga ve Meditasyon Kitapları
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786059801836
Kapak: Ciltsiz
Arif Ata
Arif Ata
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kadın: Nefis mi Nefes mi? Kısa Özet

  Kadın sağlığı; ruhsal, zihinsel, duygusal, sosyal ve fiziksel iyiliği içermekte ve fiziksel olduğu kadar, hayatın sosyal, politik ve ekonomik boyutu tarafından da belirlenmektedir. Yazar da eserinde mesleki deneyimleri ve gözlemleri çerçevesinde kadınların doğal halleriyle gündelik hayatta kapladıkları izleri sürmektedir. Nihayetinde yaşam pratikleri içinde belirleyici olan özneler değil bireylerin ilişkileri olduğundan kadın-erkek ilişkisi cephesinden kadın anlatılmaya çalışılmıştır.

  Aşırı bağımlılık kişiyi çukurlu yollarda, patikalarda ilerlemeye zorlar; bazen de uçuruma yuvarlar. Karşıdakinin başarısıyla özdeşleştirir kendi başarısını, gücünü, kendine biçtiği değeri. Terk edilme, yalnız kalma, sevilmeme, beğenilmeme korkusu tavırlarını etkiler, tepkilerini, gideceği yönü belirler. Mutluluğu, başarıyı hep dışarıdan bekler. Bir an, bir gün gelmediğini görünce hüsrana uğrar.

  Lefebvre’ye göre *kadınlar kızgınlık, tutku, neşe gibi duygunlara yatkındır. Kadınların özelliği, fırtınalara, cinsel hazlara, hayat ve ölüm arasındaki bağlara, temel ve kendiliğinden gelen zenginliklere daha yakın olmalarıdır. Moda, güzellik, dişilik gibi kavramlar da kadınların bu konumuna kaynaklık etmektedir*.

  Bu kitapta kadının kendisini var etme biçimi, ilişkilere nasıl baktığı, erkeğin kadını nasıl anlamlandırdığı anlatılmakla birlikte ruh sağlığı, kişilik bozuklukları, meditasyon ve yogaya da yer verilmiştir.

   

Kadın: Nefis mi Nefes mi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.