sadsad x
asdasd

Kadim Tarihiyle İslambol Şiirleri

Erguvan Yayınevi
18,52 TL
12,41 TL
%33 indirim
Kadim Tarihiyle İslambol Şiirleri Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059634267
Kapak: Ciltsiz
Edip Yağmurlu
Edip Yağmurlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kadim Tarihiyle İslambol Şiirleri Kısa Özet

  Edip Yağmurlu İslambol şiirlerikitabıyla alakalı duygularını şu şekilde dile getiriyor:

  *Aciz kalemimle bu yazma işine başladığımda, ‘birikimlerimi kitaplaştırmanın acaba altından kalkabilecek miyim? Okuyucularımdan ve edebiyat dünyasından olumlu ve yeterli, beni yazmaya devam etmemi cesaretlendirecek eleştiri alabilecek miyim?’ Diye tereddütte idim.
  Çok şükür bana kalemi bıraktıracak bir olumsuzluk yaşamadım. Çevremden de hep olumlu, beni gayrete getirici destekler geldi.

  İşte bu olumlu eleştiri ve ufkumu açıcı destekler sonucunda bana desteğini esirgemeyen yayınevimce dördüncü kitabım, eserim yayınlanıyor: Kadim Tarihiyle İslambol şiirleri Şiir kitabımızın bedenini oluştururken, evvel İstanbul Fatihlerini tanıyalım, sonra İstanbul’u fethedelim Konstantin de İslambol olsun, yani bizim olsun, ondan sonra, İslambol’la alakalı malumatları verelim diye düşündüm.

  Zaman zaman o günden bugüne geldim, zaman zaman ise bugünden o güne giderek şiirlerle müzeyyen bu eseri okuyucularımıza layık bir şekilde düzenlemeye gayret ettim.

  Tamamen tarihi kaynakların ve okuyup harmanladığım kitaplardaki malumatların ışığında şiirlerimiz oluştu. Kitabımı; okurlarım şiirlerimi okurken tarihte seyahat edebileceği şekilde düzenledim.

  Düzyazı tadında olan şiirlerimle Boğazın (Tuzlu Nehir/İskender Boğazı) oluşumunu hem tarihi kayıtlardan ve hem de masalsı bir anlatımla vererek öncelikle çocuklara ve gençlere de hitap etmek istedim. Daha Sonra İstanbul’un kurucularını ve kuruluşunu hülyalı düşsel anlatımlarla ve rivayetlerle vermeye çalıştım.

  En çok da FATİH Sultan Mehmed ve daha evvelini, İstanbul’un fethine katılan ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in methine mazhar olan Ni’mel Ceyşler/Mutlu Askerler anılarak, zaman zaman öne çıkarılarak, bazen de hepsinin kısa menakıplarını/hayatlarını konu edindim.
  Şiirlerimde farklı bir İstanbul anlatımı bulacak, vermeyi amaçladığım bilgi ve mesajlarla inanıyorum ki İstanbul’u daha çok seveceksiniz.*

Kadim Tarihiyle İslambol Şiirleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.