sadsad x
asdasd
49,98 TL
33,99 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
15,99 TL
KABLOLARDAKİ HAYALET Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786053435730
Kapak: Ciltsiz
Kevin D. Mitnick
Kevin D. Mitnick
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • KABLOLARDAKİ HAYALET Kısa Özet

  "Kablolardaki Hayalet bilgisayar kurtları için yazılmış bir gerilim romanı gibi..."

  Kevin Mitnick gelmiş geçmiş yakalaması en zor hackerdı. Dünyanın en büyük şirketlerindeki ağlara ve bilgisayarlara ulaştı ve yetkililer ne kadar hızlı olursa olsun, Mitnick hep daha hızlıydı. Telefon santrallerinde, bilgisayar sistemlerinde ve cep telefonu ağlarında koşturup durdu. Durdurulamaz olarak görülüyor, her zaman üç adım ilerde gidiyor ve yıllarca sanal âlemi boydan boya kat ediyordu.

  İmkansızı başarmak için duyduğu açlıkla, Mitnick güvenlik sistemlerini aştı ve Motorola dâhil dünyanın en büyük teknoloji şirketlerine kök söktürdü. Ancak FBI çevresini sardıkça, kaçmaya başladı. İçinde bulunduğu sofistike kedi fare oyunu onu farklı kimliklere, şehirlere ve kıl payı kurtulacağı maceralara sürükledi en sonunda onu ne pahasına olursa olsun durdurmaya yemin etmiş Federallerle karşılaşacaktı.

  Kablolardaki Hayalet, gerilim, heyecan ve inanılmaz bir kaçışın gerçek hikâyesini anlatıyor; yaratıcılığı, yetenekleri ve azmi peşindeki yetkililere işlerini sorgulatacak bir vizyonerin portresini sunuyor. Etkileri halen daha süren, bilgisayar güvenlik endüstrisinde köklü değişikliklere sebebiyet veren bir yaşam.

  "Mitnick bilgisayar kodlarını kırmayı banka soygunları kadar ilgi çekici bir şekilde anlatıyor."

  - NPR

  "Son derece akıcı bir kitap… Mitnick hack maceralarını ve FBI'yla oynadığı kedi fare oyununu detaylarıyla anlatıyor."

   - Very Short List

  "Kevin Mitnick'in düzen karşıtı, direkt ve sözünü esirgemeyen anlatımı birçok okuyucunun hoşuna gidecek. Hem teknoloji tutkunları hem de edebiyatseverler için zekice yazılmış ve rahat okunacak bir eser."

   - Kirkus Reviews

  "Yaşamımızın her yerindeki gizli devlet mekanizmasının ve onun yumuşak karnını görmüş, ağzı iyi laf yapan biri tarafından nasıl alt edilebileceğinin teşhirini sunuyor. Nefes kesici bir kitap."

  - Kevin Poulsen

  "İlgi çekici ve bilgilendirici bir eser. Modern teknoloji ve bilgisayarlar sayesinde sosyal mühendislik sanatında tamamen ustalaşmış birinin zihnine bakış. Suçların nasıl işlendiğini anlayabilirsek kendimizi daha iyi koruyabileceğimizi düşünüyorum"

  - Frank W. Abagnale

  "Kablolardaki Hayalet Mitnick'in FBI'ın en çok aradığı hackerken kaçak olarak yaşadığı yılları anlatan merak uyandırıcı bir hikâye. Mitnick'in hayatı, herhangi bir Hollywood filmi kadar heyecan verici."

  - Jeff Eastin

  "Google, Twitter ve Facebook henüz ortada yokken Mitnick gibi hackerlar sosyal becerilerini ve yeteneklerini kullanarak kurumlardan gizli bilgiler çalıyordu. Kablolardaki Hayalet'te Kevin Mitnick nasıl ve neden dünyanın en çok aranan hackerı olduğunu anlatıyor. Mitnick, hack maceralarını ve kaçak hayatını anlatırken teknik detaylar ve akıcılık arasındaki hassas dengeyi yakalayabilmiş."

   - New Scientist

KABLOLARDAKİ HAYALET Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.