İzahlı Mülteka El Ebhur Tercümesi 4 Cilt Takım

Çelik Yayınevi

Mustafa Uysal

1.000,00 TL
660,00 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
340,00 TL
İzahlı Mülteka El Ebhur Tercümesi 4 Cilt Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 2120
ISBN: 9786059844130
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Mustafa Uysal
Mustafa Uysal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İzahlı Mülteka El Ebhur Tercümesi 4 Cilt Takım Kısa Özet

    Eserin yazarı İbrahim Halebi; miladi 15. Asırda yaşamış, ömrünü ilme vermiş, insanların fert, aile ve toplum olarak yaratıcının rızasını kazanabilmeleri için Kur`an ve Sünnete dayanarak yol haritasını ortaya koymaya çalışmıştır. Allah`ın kulları üzerindeki hukuk ve hududu, kulların birbirleriyle ilgili hukuku ve diğer canlılarla olan hukukunu ortaya koymaya gayret göstermiştir.

    Binlerce fıkhî meseleyi ihtiva eden Mülte?â`el-Ebhur; Osmanlı medreselerinde ders kitabı olarak okutulmuş, aynı zamanda kadıların (hakimlerin) ve müftülerin başvuru kaynaklarından birini teşkil etmiştir. Molla Hüsrev`in Dürerü`l-hükkâm`ı ile birlikte Osmanlı Devleti`nin yarı resmî hukuk külliyatı niteliğini taşıyan eser, birçok defa basılmış olup üzerine elliden fazla şerh yazılmıştır. I. M. d`Ohsson, Tableau général de l`Empire ottoman (Paris 1787-1820) adlı eserinde; Osmanlı hukuk düzeniyle ilgili yasalar ve açıklamaları bu kitaba dayandırmıştır.

    Konya merkez vaizlerinden Mustafa Uysal eserin tercümesini yaparak okuyucularımızın istifadesine dört cild olarak sunmuştur. Mütercim, eseri metne sadık kalarak tercüme etmiş, konuların anlaşılması için kavramların lügat manalarının, bilhassa şer`î hukuk açısından ıstılah manalarının açıklamalarını yapmış, konu ile ilgili olarak toplumu aydınlatıcı ve tatbikatta kolaylaştırıcı fetvalarla zenginleştirmiştir.

  • 1. Hamur

İzahlı Mülteka El Ebhur Tercümesi 4 Cilt Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.