sadsad x
asdasd

İtalyanca Türkçe Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü

Delta Kültür Yayınevi

Pelin Akan

60,00 TL
42,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
İtalyanca Türkçe Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Sözlükler
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786059716383
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Pelin Akan
Pelin Akan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İtalyanca Türkçe Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü Kısa Özet

  Atasözleri ve deyimler dilin vazgeçilmez bir bölümünü oluşturur. Dilin zenginliğini yansıtan atasözleri ve deyimler hayatımızın her anında karşımıza çıkmaktadır.

  Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olarak İtalyanca-Türkçe atasözleri ve deyimler sözlüğünün eksikliğini öğrencilik hayatım boyunca hep hissettim. İtalyanca atasözleri ve deyimlerin, hem Uluslararası İlişkiler Yönetimi ile İletişim ve Pazarlama alanlarında yüksek lisanslarımı yaptığım İtalya`da, hem iş hayatımda, hem de İtalyan dilinde girdiğim KPDS, YDS, CELI sınavlarında sıklıkla karşıma çıkması ve bu atasözleri ve deyimlerin Türkçe karşılığını içeren bir sözlüğün bulunmayışı beni bu sözlüğü yazmaya iten en önemli etken oldu.

  Geniş bir araştırma sonucu, kaynakçada da atıfta bulunduğum eserlerden yararlanarak hazırladığım bu sözlük, İtalyanca atasözleri ve deyimlerin Türkçe anlam ve açıklamaları mahiyetinde bir sözlük olmayıp anlam itibarıyla karşılığı olarak kullanılan Türkçe atasözleri ve deyimleri içermektedir.

  3000`den fazla İtalyanca atasözü ve deyim içeren bu sözlüğün, İtalyanca öğrenenler dışında İtalyanca yeterlilik sınavları YDS, CILS ve CELI’ye hazırlananlar, İtalyanca eser çevirenler, İtalyanca simultane çeviri yapanlar ve İtalyancayı günlük hayatta kullananlar için büyük kolaylık sağlayacağına inanıyorum.

 • 1. Hamur

İtalyanca Türkçe Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.