sadsad x
asdasd
70,00 TL
45,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
24,50 TL
İtalik Benim Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786051855929
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Selahattin Özpalabıyıklar
Selahattin Özpalabıyıklar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İtalik Benim Kısa Özet

    Göndermeler’iyle (ile mi desek?) büyük bir ilgi (ilgi biraz tuhaf kaçtı) uyandıran Şef Editör Selahattin Özpalabıyıklar’ın parçaları, metindışıları, konuşmaları Everest Deneme dizisindeki yeni kitabı, İtalik Benim’de bir araya geliyor! (Geldi işte, sanki bilmiyormuşum.)

    (Buraya ne yazmalı? E.B.* her şeyi söylemiş, *bkz. Göndermeler iç., önsöz* demeli arka kapağa da. Teklif etsem boşladım sanı?lı?r, mutlak yazacak bir şeyler vardır derler, halbuse yazacak çok şey olduğu için yazacak hiçbir şey yok gibi olur bazen.) Özpalabıyıklar İtalik Benim’de, bu işlere nasıl *bulaştığı*ndan emekliliğine değin (emekli deyince bırakmış, el etek çekmiş… ama kendisi öyle yazmış?), yazıniçi-yazındışı serüvenini, editörlüğünü ve çevirmenliğini masaya yatırıyor. Anekdotlarından, OuLiPo’culuğundan bahsediyor, ama bahsetmek biraz hafif kalıyor tabii! (Son ifadeyi parantez içine alma.)

    İtalik Benim şairler, yazarlar, yayın dünyası çalışanları ve ilgilileri için okunması elzem bir kitap. (*Elzem*i kesin sevmez S.Ö.’lerden biri.) (Aksine, bence gayet yerinde, çünkü hakikaten okunması elzem bir kitap bu. S.Ö.) Başka-okurlar içinse *Bu kitapları kimler yapıyor?* sorusunun muhataplarından biriyle yüz yüz gelme fırsatı!

  • 2. Hamur

İtalik Benim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.