İstiklal Yolu: Kağnı Tekerlerinin İzinde Doğa Yürüyüşleri

Hil Yayınları

Ersin Demirel

80,00 TL
60,80 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
19,20 TL
İstiklal Yolu: Kağnı Tekerlerinin İzinde Doğa Yürüyüşleri Hakkında Bilgiler
Türü: Gezi ve Rehber Referans Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9789757638834
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ersin Demirel
Ersin Demirel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İstiklal Yolu: Kağnı Tekerlerinin İzinde Doğa Yürüyüşleri Kısa Özet

    İstiklal Yolu, Karadeniz’in en güzel ilçelerinden biri olan İnebolu’dan başlayıp, Kastamonu ve Çankırı illeri üzerinden Ankara’ya uzanan, Kurtuluş Savaşı boyunca İnebolu’ya deniz yoluyla gelen cephanenin cepheye taşındığı tarihsel bir rotadır. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yürüyüş yollarını doğaseverlerle buluşturan Kültür Rotaları Kitaplığı’nın altıncı kitabı olan İstiklal Yolu, Milli Mücadele’nin kilometre taşlarından biri olan bu tarihi güzergâhı yürüyerek, bisikletle veya araçla keşfetmek isteyenler için hazırlandı.

    Yürümek isteyenlere kılavuzluk ederek doğaseverlerin işini kolaylaştıran, belirli aralıklarla konulmuş kırmızı-beyaz çizgileri ve kavşak noktalarına dikilen yön levhalarıyla İstiklal Yolu, hemen hemen herkesin kolaylıkla deneyebileceği kolay bir parkurdur. Tarihi taş kemer köprüler, ormanlık alanlar, aşı boyasıyla renklendirilmiş eski evler, tarihi konaklar, muhteşem manzaralı vadiler sizi bekliyor.

    Elinizdeki rehber kitap; doğa yürüyüşü, Kastamonu, çadır, kamp, trekking, bisiklet parkurları, İnebolu, Kurtuluş Savaşı, Ilgaz Dağı hakkındadır.

  • 2. Hamur

İstiklal Yolu: Kağnı Tekerlerinin İzinde Doğa Yürüyüşleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.