sadsad x
asdasd

İstiklal Harbimiz 5 Cilt Takım Kutulu

Truva Yayınları
190,00 TL
133,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
57,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İstiklal Harbimiz 5 Cilt Takım Kutulu Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 2320
ISBN: 9786059850933
Kapak: Ciltsiz
Kazım Karabekir
Kazım Karabekir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İstiklal Harbimiz 5 Cilt Takım Kutulu Kısa Özet

  Kazım Karabekir Paşa’nın 1930 yıllarında yazdığı ve yayınlanmasını ailesine vasiyet ettiği, yakın tarihimizin bir bölümünü belgeleriyle en doğru olarak anlatan İstiklal Harbimiz eseri, ancak 1960 yılında yayınlanabilmiştir. Ancak aynı yıl eser yayınlanmasından hemen sonra mahkeme kararıyla toplatılmıştır.

  5 sene süren mahkeme sonrası, beraat ettiğinden yayınına devam edilmiştir. İstiklal Harbimizin başlangıcını ve bilhassa doğu hareketlerini bilmek isteyen tarih severlerimizin gösterdiği büyük ilgiden dolayı oldukça hacimli olan eser zaman içerisinde tek cilt ve 2 cilt olarak yayınlanmıştır.

  Truva yayınları olarak bu eseri 5 cilt olarak, yeniden düzenleyip yayınlıyoruz. Kitapta orijinalliğine sadık kalmak kaydıyla, belgelerde herhangi bir düzenleme yapmadan metinlerde artık kullanılmayan birçok kelimeler, günümüz türkçesiyle değiştirilip okuyucunun daha rahat okuması sağlanmıştır.

  Yayınladığımız eser; Karabekir Paşa’nın damadı Prof. Faruk Özerengin’in Truva Yayınevi sahibi Sami Çelik’e vermiş olduğu yetkiyle basılmış olup, rahmetli Özerengin’in yayınevine teslim ettiği şekilde aslına sadık kalınarak baskısı gerçekleştirilmiştir.

İstiklal Harbimiz 5 Cilt Takım Kutulu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.