İstanbul`un Türbeleri - Tombs Of İstanbul

Librum Kitap

Sema Akkoyun Özbay

250,00 TL
167,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
82,50 TL
İstanbul`un Türbeleri - Tombs Of İstanbul Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 298
ISBN: 9786056746529
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Sema Akkoyun Özbay
Sema Akkoyun Özbay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İstanbul`un Türbeleri - Tombs Of İstanbul Kısa Özet

  Gizlerle, sırlarla dolu tılsımlı bir kent olan İstanbul, 1453’te Fatih Sultan Mehmet’in fethiyle birlikte İslamiyet’le tanışır. O günden itibaren üzerinde yaşayan ilim, irfan ve gönül sahibi zatlar ebediyete intikal ettiklerinde yine İstanbul’un çeşitli köşelerinde huzura kavuşurlar.

  Tasavvuf ilminin temsilcisi bu önemli zatların mezarları türbe haline getirilmiş ve isimleri günümüze kadar yaşatılmıştır. Bu kitapta kentin anlamına gizem katan bu türbelerden en çok bilinenleri aktarılarak yâd edilmektedir.
   
  Istanbul, which is a charming city full of mysteries and secrets, met with Islam in 1453 when it was conquered in 1453 by Mehmed the Conqueror. Since that day, the ones possessing knowledge, scholarship and feelings have once again found peace in Istanbul’s various corners when it was their time to leave for eternity.

  The graves of these important individuals who represent mysticism have been transformed into shrines and they are still mentioned to this day. In this book, the well known shrines which adds to the mystery of the city are narrated and mentioned.

 • 1. Hamur

İstanbul`un Türbeleri - Tombs Of İstanbul Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.