İstanbul’un Surları ve Kapıları

Kültür A.Ş.

Murat Belge

145,00 TL
110,20 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
34,80 TL
İstanbul’un Surları ve Kapıları Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9786257288279
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Murat Belge
Murat Belge
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İstanbul’un Surları ve Kapıları Kısa Özet

  İstanbul benzersiz bir kent. Bin beş yüz yılı aşkın süre iki büyük imparatorluğa başkentlik yapmış. Orta Çağ’ın en etkileyici savunma sistemlerinden olan surları önce Bizans’ın, ardından Osmanlı’nın başkentini korumuş.

  İstanbul surları dünyanın en büyük tarih ve kültür miraslarından da biri; aynı zamanda İstanbulluların yaşamlarıyla bütünleşmiş, şehri biçimlendirmiş, gündelik yaşamın binlerce yıllık izlerini taşıyan tanıkları.

  İstanbul’un Surları ve Kapıları’nda Murat Belge surları bir kültür rotası olarak ele alacak ve bu rota boyunca bize rehberlik edecek. Yol boyunca sur kapılarına uğrayarak Yedikule’den Haliç’e kara surlarını, sonra Haliç boyu semtlerini, ardından Sarayburnu’ndan başlayarak Marmara Surları boyunca Tarihî Yarımada’yı keşfedeceğiz. Sonra Karaköy’e geçecek, İstanbul’un Batı’ya dönük yüzü olan Galata’yı, eski Ceneviz surlarının ve kapılarının izini sürerek arşınlayacağız.

  Surların yanı sıra semtleri, insanları, anıtları, her dinden ibadethaneleri ve bunlara eşlik eden efsane ve hikâyeleri de keşfettiğimiz yolculuğumuzun sonuna vardığımızda bir İstanbul kültür turunu bitirmiş olacağız.

  Kentimizin zengin tarihine ve kültürüne, çok renkli dokusuna tanıklık edeceğimiz bu tura eşlik ederken İstanbul’a tekrar hayran kalacak, her gün yanından geçtiğimiz,içinde yaşadığımız o zenginliklere farklı bir gözle bakacaksınız.

 • 1. Hamur

İstanbul’un Surları ve Kapıları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.