380,00 TL
345,80 TL
%9 indirim
Kazancınız
:
34,20 TL
İstanbul Eğleniyor Hakkında Bilgiler
Türü: İstanbul Rehberi Kitapları
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9786258049800
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Özlem Kumrular
Özlem Kumrular
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İstanbul Eğleniyor Kısa Özet

  İstanbul’un eğlence hayatı bir âlem... Bu hayat evvela yakaları ilikleyip Fatih ile Harbiye’yi buluşturuyor. Bir yanda opera, tiyatro bir yanda Karagöz.  Bir yanda yılbaşında eğlenenler diğer yanda Ramazan eğlenceleri... Galata’dan, Pera’dan Direklerarası’na, Kâğıthane’ye uzanan bir cümbüş!
  İstanbul Eğleniyor’un birinci cildi (1870-1955), okuru şehrin her köşesine taşırken ışıltılı caddelerden köprü altlarına, göz kamaştırıcı mekânlardan izbe kahvelere götürüyor. Parlak olan her taşı kaldırıp altına bakan bu kitapta tüm aylığını bir gecede “ütülenler”in, hamam böceği yarıştıranların, pudralanmış ahşap zeminler üzerinde gösterişle kayanların dahası bıyıklarını sivriltip piyasa yapanların hikâyesini okuyacaksınız.

  Sponeck Birahanesi’nde ilk film gösterimi, Beyaz Rusların İstanbul’a gelmesiyle eğlence hayatının Batılılaşması, Men-i Müskirat Kanunu, Savarona yatıyla gelen gitar, rock’n roll müziğin şehrin sokaklarında yankılanışı kitapta karşımıza çıkıyor ve okuru keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Pera Palas, Tokatlıyan gibi otellerde konaklayacak, Maksim gibi gazinolarda, Rejans gibi kulüplerde eğlenecek, Lebon, Markiz pastanelerinde, İkbal Kıraathanesi’nde soluklanacaksınız... O döneme ait sosyal yaşamın yansımalarını bu eserde bulacaksınız.

  İstanbul Eğleniyor, sürükleyici ve açıklayıcı bir dille yazılmış, zengin bir görsel arşivle desteklenmiş kapsamlı bir çalışma. İstanbul eğlence hayatının kalbine inmek, okurken eğlenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

 • 2. Hamur

İstanbul Eğleniyor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.