sadsad x
asdasd

Issız Yerlerde Kendin İçin Bir Evren Ol

Destek Yayınları

Taner Şanlıoğlu

24,00 TL
15,60 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Issız Yerlerde Kendin İçin Bir Evren Ol Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786053115601
Kapak: Ciltsiz
Taner Şanlıoğlu
Taner Şanlıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Issız Yerlerde Kendin İçin Bir Evren Ol Kısa Özet

  Antik Yunan felsefesi stoisizm dinginliğe nasıl ulaşacağının, kontrol edemeyeceğin şeyler karşısında nasıl davranman gerektiğinin, korku ve endişelerinden nasıl uzaklaşacağının, dünyanın en kıymetli madeni olan zamanı nasıl kullanman gerektiğinin ve yaşamdaki anlam arayışının akılcı yanıtlarını verecek sana.

  Tek başına inşa edeceğin bu boşlukta yalnızlığını yine kendinle sonlandıracaksın, uçsuz bucaksız bir evrende günden güne çoğalacaksın. Kaderini sev. Çünkü evrendeki her şey olması gerektiği anda olması gerektiği şekilde olur. Sokrates’i, Sokrates yapan onun kaderiydi, unutma.

  Kendi hayatının bilgesi ol.

  Mutluluk, baharda çiçek açıp, sonbaharda dökülmesini bilmektir. Bilgelik, döküldüğü için üzülmek yerine toprağa karışıp bir sonraki baharda tekrar açacağına sevinmektir.

  Kontrol edemeyeceğin şeyler için üzülmeyi bırak.

  Bir stoacı, değiştiremeyeceği şeyler için üzülmez, çünkü ortada onun kontrol edebileceği bir şey yoktur. Doğasının karşısına dikilen karşısında yine kendisini bulur. Başkasına karşı savaşıyor zannederken, kendine savaş açar ve kazandım dediği her savaştan kaybeden olarak ayrılır. Ve zihnini hapishanesinden çıkar. Çıkar ki mahkûmiyetine karar veren hâkimin de, dışarıda bekleyen gardiyanın da aslında yine sen olduğunu fark edebilesin. Ancak böyle kurtulabilirsin kendi hapishanenden.

  Bir testi olarak gör kendini, nasibin içindeki boşluğun kadardır. Kaybetmek yoktur, yalnızca geri vermek vardır.

Issız Yerlerde Kendin İçin Bir Evren Ol Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.