sadsad x
asdasd

İslam’ı Doğru Anlıyor Muyuz?

Kuramer Yayınları

Ali Bardakoğlu

50,00 TL
35,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
İslam’ı Doğru Anlıyor Muyuz? Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 371
ISBN: 9786059437349
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Ali Bardakoğlu
Ali Bardakoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam’ı Doğru Anlıyor Muyuz? Kısa Özet

    KURAMER’in varlık sebebini de teşkil eden, İslam’ın temel bilgi kaynaklarını (Kur’an ve Sünnet) doğru anlama meselesinin ve dolayısıyla "İslam`ı doğru anlıyor muyuz?" sorusunun en hayatî tarafı, soyut, teorik veya spekülatif olmayıp hayatın içinden kaynaklanan ve derin tarihsel kökleri de olan bir soruna işaret etmesidir. Çalışmada sorunun bu çok yönlü ve çok katmanlı veçhesi masaya yatırılmaktadır.

    Kitap öncelikli olarak, İslam’ın iki temel kaynağından ilki olan Kur’an’ın kendisini ‘mübîn’ (açık ve açıklayıcı) olarak tavsif etmesi ile ‘yanlış anlaşılma’ olgusunun nasıl telif edileceği meselesi üzerinde durmakta ve bu çerçevede, İslam’ın her çağ ve topluma uzanan evrensel mesajının doğru anlaşılmasını engelleyen tarihsel gelişmeleri, olguları, zihinsel formasyonları, bakış ve yorum tarzlarını detaylı şekilde ele almaktadır.

    Kitap, İslam’ı ‘anlama’, ‘öğretme’ ve ‘anlatma’ ana başlıkları çerçevesinde esas olarak İslam’ın mesajının günümüz dünyasına mümkün olan en doğru şekilde nasıl sunulacağı meselesine odaklanmaktadır.

  • 1. Hamur

İslam’ı Doğru Anlıyor Muyuz? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.