sadsad x
asdasd

İslami Açıdan Gençlik Psikolojisi

el-Mustafa Yayınları
20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İslami Açıdan Gençlik Psikolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786058596931
Kapak: Ciltsiz
M. Ali Haci Dehabadi
M. Ali Haci Dehabadi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslami Açıdan Gençlik Psikolojisi Kısa Özet

    Bizlerin, gençlere karşı takındığımız hal ve hareket, tavır ve davranışlarımız, onlara karşı olan hislerimizin tümü, onlara olan bakış açımızdan kaynaklanmaktadır. Bizlerde var olan bu bakış açısı ve tutum, birçok adet ve çeşitli kaynaklarla şekillenmiş olan ideoloji ve inançlar doğrultusunda ortaya çıkmıştır.

    Yaşam okulu olan İslam dini, bizlere bu alemde var olan olanlara karşı oldukça zarif ve özel bir bakış açısı sunmaktadır. "Halifetullah" yani Allah'ın yeryüzündeki halifesi olma hasebiyle insan, diğer tüm canlılara nazaran üstün ve seçkin bir yere sahip olmuş ve hatta meleklerden de üstün olup onların secde ettiği varlık olagelmiştir.

    İslam dininin insana ve onun hayatına olan genel bakış ve nazarı onun çocuğa, ergenlik çağında olana, gence veya yaşlıya olan bakışı ile aynıdır. Bizim İslam dininin görüşlerine aşina olup bu mektebin insan hakkında ortaya koyduğu öğreti ve ideolojileri aynı zamanda insanın hayatındaki her evresinde ortaya koyduğu genel düşüncelerini bilmemiz hepimiz için çok önemlidir.

İslami Açıdan Gençlik Psikolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.